Začetek kolesarske sezone tudi za tekmovalko in tekmovalce Energijateam.com

Ana Zupan po enoletnem premoru najhitrejša v svoji kategoriji

V nedeljo, 26. marca 2017, je v Italiji v okolici Moše (Mosa) in Ločnika (Lucinico) pri Gorici potekala prva dirka v sezoni v seriji SloEnudro 4Fun, GoEnduro. Dirke so se udeležili tudi odlično razpoložena tekmovalka in tekmovalci ekipe Energijateam.com. Ani Zupan sta se na stopničkah pridružila še Nejc Černilogar, ki je v svoji kategoriji Men privozil 3. mesto, in Gregor Nagode, ki je v svoji kategoriji Master2 osvojil 2. mesto. Ana Zupan je bila med tekmovalkami odlična tudi v skupni razvrstitvi, v cilj je privozila kot druga.

V nedeljo, 26. marca 2017, je v Italiji v okolici Moše (Mosa) in Ločnika (Lucinico) pri Gorici potekala prva dirka v sezoni v seriji SloEnudro 4Fun, GoEnduro. Enodnevna tekma je potekala po treh različnih trasah, medtem ko je bila prva etapa odprta in hitra, sta bili druga in tretja bolj zavita. Na zadnji so se tekmovalke in tekmovalci preizkusili dvakrat. Dirke se je udeležilo 98 tekmovalk in tekmovalcev iz Avstrije, Italije in Slovenije. Vreme je bilo veliko bolj prijazno kot lani, saj so ilovnata tla nudila dober oprijem gum, na lanske padavine je spominjalo le nekaj kapelj med prehodom iz druge na tretjo traso.

Dirke so se udeležili tudi tekmovalka in tekmovalci ekipe Energijateam.com. Med tekmovalkami se je po enoletni odsotnosti znova odlično znašla Ana Zupan, v ženski članski kategoriji je privozila 1. mesto. V skupni razvrstitvi jo je med tekmovalkami prehitela le Yana Dobnig, RLM Mondraker Racing Team (AUT).

Nejc Černilogar s starta v Moši.

Nejc Černilogar je v članski kategoriji Men osvojil 3. mesto, v skupni razvrstitvi pa je bil deveti. Grega Nagode je v kategoriji Master2 privozil 2. mesto, v skupni razvrstitvi pa je zaključil kot deseti. Ciril Zupan je dirko v članski kategoriji Men zaključil na 8. mestu, v skupni razvrstitvi pa je bil dvajseti.
Na dirki so bili med moški najhitrejši domačini Stefano Braidot med člani v kategoriji Men, Michele Dreossi med mladinci v kategoriji Junior in Francesco Remoto med veterani v kategoriji Master1, vsi Caprivesi (ITA).

Čestitamo!

Prva dirka v sezoni 2017 v seriji SloEnduro bo dvodnevna dirka Enduro Grozni, ki bo v Grožnjanu v soboto in nedeljo, 8. in 9. aprila 2017.

Serija SloEnduro 4Fun se bo nadaljevala v nedeljo, 7. maja 2017, na Dobrni z dirko Enduro Krokar.