Mlajši pionirji Helios Suns A po pokalnem naslovu še do naziva državnih podprvakov

Kakšna nora sezona je letos za našimi mlajšimi pionirji U13 A! Potem, ko so v pokalnem tekmovanju Mini pokal Spar pokorili vso konkurenco, so tudi na zaključnem turnirju državnega prvenstva v Grosupljem igrali odlično in na koncu priznali premoč le domačinom ter se veselili 2. mesta v Sloveniji!

V polfinalni tekmi je Domžalčane, fante letnika 2003 in ml., čakal Slovan, s katerimi so letos že odigrali dve napeti tekmi. In tudi tokrat ni bilo nič drugače. Po visokem vodstvu mladih Sunsev v prvi četrtini, so Ljubljančani počasi lovili priključek, po dramatični končnici pa se je tekma zavlekla celo v podaljšek (55:55). V dodatnih petih minutah igre so več zbranosti prikazali naši fantje in se z zmago 63:59 razveselili zasluženega napredovanja v veliki finale. Prva strelca Heliosa sta bila Aljaž Utroša Zidar in David Savić s po 12 točkami, drugi je temu dodal še 8 skokov.

V finalu so Domžalčane čakali veliki rivali, domači košarkarji Grosupljega, ki so bili po visoki polfinalni zmagi nad Triglavom odločeni, da izkoristijo prednost domačega terena. A jim na začetku ni šlo vse po načrtih, saj so naši košarkarji začeli zelo neobremenjeno in si hitro priigrali dvoštevilčno prednost. Le-ta se je začela topiti v 2. četrtini, a je v tretjem delu igre spet narasla na +10 (38:28). Na žalost pa fantje v zadnjih osmih minutah niso zdržali pritiska, verjetno se je v igri in v glavah malo poznala tudi odsotnost rahlo poškodovanega Urbana Klavžarja, tako da so domači košarkarji s preobratom v zadnjih trenutkih tekme prišli do naslova državnih prvakov. Končalo se je z 49:47. Tudi tokrat je bil prvi strelec naših David Savić z 12 točkami, z osmimi mu je sledil Tilen Beganović. Slednji je bil za prikazano izbran tudi v najboljšo peterko zaključnega turnirja!

Kapetan Jošt Flerin je dvignil pokal za končno 2. mesto v državnem prvenstvu. (Foto: Aleš Fevžer/KZS)

Kljub začetnemu razočaranju zaradi grenkega poraza, so fantje hitro spoznali, da so letos dosegli odlične rezultate in da so lahko ponosni na celotno pot. Za odlično sezono si seveda zaslužijo vse čestitke in pohvale!

Zaključni turnir U13 (Grosuplje, 26. 3. 2016)