Nogometni klub Domžale: »Evropa prihajamo!«

Domžale – Kalcer Radomlje 4:0

Cilj je dosežen! Nogometaši Domžal so si kolo pred koncem tekoče sezone Prve lige Telekom Slovenije zagotovili nastop v kvalifkacijah za Evropsko ligo v prihodnji sezoni. Varovanci Luke Elsnerja so za teoretično potrditev zastavljenega cilja na 4. občinskem derbiju proti Radomljam potrebovali tri točke in to jim je tudi uspelo. Končni izid 4:0 kaže na lahko zmago dvakratnih državnih prvakov, toda temu je bilo vse prej kot tako.

''Tekma je bila nervozna. Prva težava je bila v tem, da naša kvaliteta na razmočenem igrišču ni prišla do izraza. Zahvaljajoč našim vzdrževalcem smo to tekmo sploh lahko odigrali. Na koncu sta odločili motivacija in želja po zmagi, čeprav so bili trenutki, v katerih smo dvomili v uspeh, ampak tako je bilo skozi celotno sezono,'' so bile prve besede trenerja Luke Elsnerja, ki v prvem polčasu ni bil najbolj zadovoljen s predstavo svojega moštva. Eden ključnih trenutov tekme se je zgodil v 25. minuti, ko je Nejc Vidmar ubranil strel Enisa Đurkovića. Domžalčani so le minuto pozneje z golom Slobodana Vuka povedli in vsaj nekoliko sprostili pritisk na svojih plečih.

V 11. minuti drugega polčasa je sledil še drugi ključni trenutek tekme. Slobodan Vuk se je odlično znašel v kazenskem prostoru in Aleksandru Zukiću ni preostalo drugega kot da stori prekršek za enajstmetrovko in rdeči karton. Odgovornost je prevzel Uroš Korun, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Vjekoslav Andrić: ''Veseli me odziv po zgrešeni enajstmetrovki, saj se velikokrat zgodi, da ekipa po takšni zapravljeni priložnosti pade. V letošnji sezoni smo v takšnih trenutkih velikokrat karakterno padli, danes pa smo pokazali, da smo se iz preteklih napak nekaj naučili. Veseli me, da ne ponavljamo napak,'' je z zadovoljstvom ugotovil domžalski stateg, ki je bil v garderobi deležen poštene kopeli.

Domžalčani so do konca tekme dodobra izkoristili številčno prednost in zadeli še trikrat. Najprej je Matej Podlogar potrdil izjemno strelsko formo v zaključku prvenstva. Z drugim golom na tekmi je na 3:0 povišal Vuk, piko na i pa je z izjemnim prodorom in mojstrskim zaključkom postavil 18-letni Alen Ožbolt. Ob tem dodajmo še, da je zadnjih sedem minut tekme odigral še en 18-letni nogometaš. Ernest Grvala je proti Radomljam vknjižil svoj prvi nastop za člansko moštvo Nogometnega kluba Domžale: ''Vsak posameznik je dal svoj delež k uspehu v letošnji sezoni. Zanimivo je, da se je zgodba začela in tudi končala z Alenom Ožboltom. Rad bi poudaril, da je vsak, ki je stopil na igrišče v letošnji sezoni, pa četudi le za minuto, zaslužen za končni uspeh. Ta ekipa si je zaslužila uvrstitev v Evropo. Morda je bila sposobna storiti še kaj več, ampak izpolnili smo osnovni cilj, kar je velik uspeh. Ta skupina fantov ima lepo prihodnost,'' je pohvale svojim varovancem prenesel domžalski strateg, ki je že v svoji prvi polni sezoni v vlogi glavnega trenerja poskrbel za uvrstitev v Evropo: ''Leto 2015 je bilo zelo mučno. Tako za igralce in še posebej za nas v strokovnem vodstvu. Vsakič, ko smo padli, smo se znašli na robu in morali smo se pobrati na noge. To je z naše strani zahtevalo ogromno energije in ob tej priložnosti bi se rad zahvalil fantom, da so držali skupaj v trenutkih, ko nam je bilo težko. Seveda pa gre zahvala tudi trenerjem, celotni upravi in vsakemu, ki je od blizu ali daleč povezan s klubom. Vedno smo našli energijo, kvaliteto in znanje, da smo igralce pripravili do tega, da nam prinesejo točke. Moji najožji sodelavci so najbolj zaslužni za to, saj so dnevno delali z igralci in vsak si z moje strani zasluži pohvalo in zahvalo za opravljeno delo.''

Uvrstitev v evropske pokale je skrajšala tudi poletni odmor nogometašev. Dvakratni prvaki bodo prihodnjo soboto proti Olimpiji odigrali še zadnjo tekmo letošnje sezone, potem pa si bodo lahko pred začetkom priprav privoščili vsega 13 dni odmora: ''Prepričan sem, da lahko uspešno zaključimo sezono in se hkrati že začnemo pripravljati na naslednjo. Imamo še nekaj odstotkov možnosti, da osvojimo naslov podprvaka, zato se bomo v boj spustili zelo resno. V Ljubljani bomo pokazali željo po zmagi, potem pa bomo videli, kako se bo tekma odvila in kakšen bo razplet obračuna med Rudarjem in Celjem. Seveda pa smo že nekaj časa z delom naših misli v prihodnji sezoni, saj je začetek le-te zelo blizu,'' je zaključil nasmejani 32-letni strateg, pred katerim je nekoliko bolj miren zadnji teden izjemno dolge in naporne sezone.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić (NK Domžale)