Mladi domžalski AS-i osvojili 20 medalj na Mitingu »Jernejevo 2014«

Tea Podbevšek v skoku v daljino – 582 cm

Po daljšem premoru, je bilo v Šentjerneju prvo tekmovanje – uvod v jesenski del tekmovanj. Mnogim se pozna dolga odsotnost s treningov, a kljub temu so dosegale naše mladinke/ci in pionirke/ji dobre rezultate in posegale/i po medaljah. Tekmovanja se je udeležilo šestnajst mladih atletov in atletinj AD AS-a. Osvojili so 20 medalj.

V najmlajši kategoriji smo imeli enega predstavnika. V teku na 60 m je Blaž Pernuš osvojil drugo mesto, v metu vorteksa.

Med dečki U12 je bil Žan Vrhovnik brez konkurence v skoku v daljino, kjer je dosegel svoj nov osebni rekord 435 cm in metu vorteksa. David Hribar pa je bil med dečki v teku na 60 m prav tako prvi. Med deklicami je Ana Spahič osvojila drugo mesto v skoku v daljino in metu vorteksa. Uspešno pa sta nastopili tudi Nika Božjak in Lara Glavan Pivec v skoku v daljino in teku na 60 m.

V kategoriji dečkov U14 so nastopili Tilen Ulčar, ki je dosegel nov osebni rekord v skoku v daljino 526 cm. Na zmagovalnih stopničkah se mu je pridružil tudi Maks Ulčar, ki je osvojil tretje mesto. Tilen je osvojil tudi drugo mesto v teku na 300 m. V skoku v višino je s preskočenimi 140 cm Jure Hribar osvojil končno drugo mesto. Dve tretji mesti si je primetal in pritekel Tomaž Stibrič.

Najuspešnejši v konkurenci U16 je bil Juš Smole s preskočeno višino 184 cm. Matic Ulčar je bil tretji v teku na 300 m z novim osebnim rekordom. Prav teko tretja je bila tudi Sofia Kokot, ki je izboljšala svoj stari čas v teku na 600 m za skoraj 3 sek., nova znamka je 1:42,34.
Tea Podbevšek je bila najboljša mladinka na tekmovanju z novim osebnim rekordom v skoku v daljino 582 cm. V teku na 100 m se je Tea prvič spustila pod 13 sek. – 12,98 in premagala vso konkurenco. Leto dni mlajša Neža Hren je v teku na 100 m dosegla čas 13:45 v skoku v daljino pa je bila z rezultatom 478 cm, druga. Tretje mesto v teku na 1500 m je osvojil tudi naš edini mladinec na tekmovanju Luka Vrhovnik, s časom 4:34,17 in potrdil dobro pripravljenost na jesenski del tekmovalne sezone.

Vsem mladim atletom in atletinjam iskrene čestitke.

Avtor: AZ; Foto: AD AS