Domžalski nogometaši brez težav čez prvo oviro

Nogometaši Domžal so z odliko opravili prvo nalogo v letošnji sezoni Pokala Slovenije. Pokalni prvaki iz leta 2011 so gostovali na Ptuju, kjer so se pomerili z vodilnim moštvom tretje lige vzhod, NŠ Drava Ptuj, in slavili z visokim izidom 4:0.

Varovanci Luke Elsnerja so na nekdaj prvoligaško igrišče na Mestnem stadionu na Ptuju stopili samozavestni in z veliko želje po uspehu. Kakovostna razlika med tekmecema je bila vidna nemudoma po začetnem pisku glavnega sodnika Mirana Bukovca in že v drugi minuti so Domžalčani povedli. Po lepi podaji Nejca Skubica z desne strani je iz neposredne bližine zadel Slobodan Vuk. Slednji je imel že v deseti minuti priložnost za podvojitev vodstva, a ni izkoristil najstrožje kazni. Svojo napako je popravil le pet minut pozneje, ko je bil začetnik akcije za drugi gol Domžal. V kazenskem prostoru Drave je našel Žigo Kousa, ki je z nesebično podajo poskrbel, da je Joshua Parker žogo poslal v prazno mrežo.

Po silovitem začetku in hitrem vodstvu z dvema goloma prednosti se je ritem igre umiril, do svojih priložnosti pa so prišli tudi domači, ki pa niso uspeli premagati vratarja Nejca Vidmarja. Na drugi strani so si tudi gostje z igro hitrih podaj priigrali nekaj zaključnih strelov, a se vse do zadnje minute prvega polčasa rezultat ni spremenil. Takrat sta zmagovito akcijo izvedla Prekmurca v rumene dresu. Erik Janža je poskrbel za podajo, Žiga Kous pa je s pomočjo vratnice postavil izid prvega polčasa. V drugem delu so Domžalčani po odlični akciji Slobodana Vuka hitro povišali prednost na 4:0 in v nadaljevanju le še mirno pripeljali tekmo do konca.

Poleg Domžal so se med osem najboljših uvrstili še Gorica, Šenčur, Olimpija Ljubljana, Celje, Aluminij in Rudar Velenje. Zadnjega četrtfinalista pa bo odločila tekma med Radomljami in Mariborom, ki je bila zaradi obveznosti slednjih v Evropski ligi prestavljena na poznejši termin.