Zanesljiva zmaga kadetinj, članice v drugem polčasu do zmage

Kadetska in članska ekipa sta v preteklem krogu tekmovanj v svoji kategoriji igrali proti Primorju. Kadetinje so z 11-0 odpihnile svoje vrstnice, pet golov je dosegla Ana Milović. Članice pa so gostovale v Ajdovščini in v drugem polčasu strle bunker domačih igralk, hat-trick je v drugem delu srečanja dosegla reprezentantka Barbara Kralj.

Kadetinje so še drugič v sezoni nasule enajst zadetkov vrstnicam iz Ajdovščine. Vreme je v prvem polčasu ponagajalo igralkam, saj je bilo na igrišču veliko stoječe vode. Prvi gol je v deveti minuti dosegla Ana Milović. Zala Vindišar je streljala proti vratom z leve strani v kazenskem prostoru, vratarka je žogo odbila, Ana Milović pa je žogo pospravila v mrežo. Pet minut kasneje je zadela še Tjaša Kumer s strelom pod prečko. Po dobrih dvajsetih minutah je bilo že 3-0, ko je po predložku z desne strani z ramo dosegla gol kapetanka Neža Razpotnik. V prvem polčasu sta se med strelki vpisali še Nina McQuarrie in Zala Vindišar, drugi gol pa je dosegla še Tjaša Kumer.

Drugi del igre so spet bolje odprle domačinke, saj je po globinski podaji svoj drugi zadetek dosegla Nina McQuarrie. Nato pa je "na sceno" stopila še Ana Milović, ki je dosegla štiri zadetke v drugem polčasu, vsakič pa se je srečala iz oči v oči z gostujočo vratarko. Najprej je zadela po lepi kombinaciji z Zalo Vindišar v 51. minuti, tri minute kasneje pa je spet zadela v neposrednem dvoboju z vratarko. Zadnja dva zadetka je dosegla še 69. in 75. minuti, pri prvem zadetku od omenjenih dveh pa je preigrala še vratarko Tajo Pelicon.

Kadetinje so zaključile z jesenskim delom sezone, saj so zaradi neparnega števila ekip v naslednjem krogu proste.

10. krog Lige deklet do 17 let, Športni park Radomlje
ŽNK Radomlje – Primorje Ajdovščina 11-0 (6-0)

Strelke: Milović 9.,51., 55., 69., 75., Kumer 14., 28., Razpotnik 21., McQuarrie 23., 44., Vindišar 36.

ŽNK Radomlje: Božič, Milović, Bizilj (Ručman 53.), Peterka, Razpotnik (K) (Černelič 66.), Kumalić, Šere (Belavić 53.), Vindišar (Jereb 53.), Kličić, Kumer, McQuarrie (Kovač 66.). Trener: Peter Kristan.

Članice strle odpor gostiteljic v drugem polčasu

Članice so gostovale pri Ajdovkah, spet pa je imel trener Davor Previšić težave s poškodbami, saj je manjkalo kar nekaj poškodovanih igralk. V golu je tako spet stala Katarina Jagarinec, v prvi enajsterici pa sta zaigrali še Larisa Žejen in Maruša Jereb. Domačinke so se postavile globoko na svojo polovico, vrata Radomljank pa so ogrožale iz protinapadov. Prve so zadele igralke v rumenem, Ana Černelič je v šesti minuti dosegla še svoj enajsti gol v sezoni. Radomljanke so še naprej napadale, a so domačinke po napaki gostujoče obrambe uspele rezultat izenačiti v 26. minuti, ko je zadela Zala Kuštrin.

V drugem delu igre so igralke Moje-lece.si Radomlje stopile na plin in strle bunker Ajdovk. Po polovici drugega dela igre je svoj prvi gol na tekmi dosegla tokratna kapetanka Barbara Kralj, ki je do konca tekme zadela še dvakrat. Najprej je dosegla gol v 84. minuti, klasični hat-trick pa je zaključila z zadetkom ob koncu srečanja. Barbara je tako druga najboljša strelka ekipe, dosegla je že deset zadetkov.

V naslednjem, zadnjem krogu jesenskega dela bodo članice doma gostile ekipo Fužinarja. Tekma bo v nedeljo, 27. novembra ob 14. uri.