Tigersi so svojo igro razvili šele po prvem polčasu

V Radomljah se je v nedeljo, 2. aprila 2017, odvijala tekma 2. Avstrijske Divizije ameriškega nogometa med Domžale Tigers in Salzurg Ducks. Rezultat je šel v prid Avstrijcem, saj so zmagali s 24:17.

V prvem polčasu so s svojo igro povedli Salzurg Ducks in sicer z rezultatom 17:3. Prvi touchdown so dosegli z dolgo podajo (0-7), drugega pa z ukano, saj je podajo vrgel tekač in ne podajalec (0-14). 3 točke so dosegli še s strelom na gol (0-17). Tigri so v prvem polčasu dosegli le 3 točke, s strelom na gol Mateja Koletnika (3-17).

V tretji četrtini so se razigrali tudi Tigri, kjer je obramba pokazala svoje znanje in ni pustila Ducksom, da pridejo do točk. Zadnja četrtina je prinesla največ točk. Tigersi so oba toushdowna dosegli s tekom, prvega s tekom Luke Kotnika (10:17), drugega pa s tekom Klemna Svetlina. Ducksi so v zadnji četrtini dosegli 7 točk s tekom in tako prišli do končnega rezultata 17-24 v svojo korist.

Po prvi tekmi imajo Tigersi 3 tedne premora, 22. aprila pa se odpravljajo v Alpe k Telfs Patriots na gostovanje v Avstrijo, kjer bodo poskušali doseči svojo prvo zmago.

Domžale Tigers 17-24 Salzurg Ducks
(0:7 / 3:10/ 0:0 / 14:7)

Avtor: Domžale Tigers; Foto: Domžale Tigers