Polovičen uspeh Radomljank

V preteklem koncu tedna so se na igrišča podale dekleta ekip U-13, U-17 in članic. Deklice U-13 so na osmem turnirju vknjižile dve zmagi in poraz, ekipa U-17 je s 3-0 premagala Rudar Škale, članice pa so izgubile proti državnim prvakinjam iz Beltinec.

Ekipa U-13 je na turnirju v Ljubljani odigrala tri tekme proti Krimu, Jevnici in Velesovem. Na prvih dveh tekmah proti Velesovem in Jevnici so Radomljanke slavile s 3-0 in 5-0. Na prvi tekmi so gole dosegle Nina Sofia McQuarrie, Pia Pavlič in Julija Medvešek, na drugi tekmi so mrežo nasprotnic zadele Nina Sofia McQuarrie, Ana Gerjolj, Nuša Kladnik, Pia Pavlič in Lucija Krapež. Na tretji tekmi pa so proti vodilni ekipi v skupini izgubile z minimalnim rezultatom. Za Krimovke je zadela Patricija Ham, Radomljanke pa so tako ostale brez finalnega turnirja, za drugim mestom, ki ga je zasedla Jevnica, so zaostale za vsega dve točki.

Veliko bolje pa kaže ekipi U-17, ki je proti Rudar Škalam slavila s 3-0. Po prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov, čeprav so imele domačinke precej več od igre, a niso našle poti do gostujočih vrat. V tretji minuti drugega dela igre je rumene v vodstvo popeljala Sarah Ljubijankić, enajst minut kasneje pa je vodstvo podvojila Ana Milović. Pet minut pred koncem tekme je Milovićeva potrdila zmago Radomljank in tako dosegla še 22. zadetek v sezoni. V naslednjem krogu bodo dekleta igrala v gosteh proti Velesovem, v zadnjem krogu 4. junija pa se bodo na domačem igrišču pomerile proti vodilni ekipi Fužinarja. Ravno ta tekma pa bo odločila, katera ekipa bo na koncu osvojila naslov državnih prvakinj.

V Ligi za prvaka v slovenski ženski nogometni ligi sta se v 20. krogu v Radomljah srečali ekipi, ki bosta v sredo odigrali finalno tekmo Pokala Slovenije v Kopru. Ekipa ŽNK Teleing Pomurje Beltinci je že osvojila naslov prvakinj, Radomljanke pa bodo na koncu osvojile 4. mesto. Pri domačinkah sta manjkali Karmen Ulbin in Staša Čagran, vrnila pa se je Nina Predanič. Prav slednja je dosegla edini gol za domačinke, ko je v 20. minuti znižala na 1-2. Omeniti pa velja tudi njen poskus s prostega strela, ko je s pravim projektilom zatresla prečko nasprotnic. Vseeno pa to ni bilo dovolj za presenečenje, gostje so na koncu slavile z 1-10.