Kamniški plavalci z izjemnimi dosežki zaključujejo zimsko plavalno sezono

Jernej Prebil z naslovom državnega prvaka na 100m prosto, Živa Dobrovoljc in Eva Bende državni podprvakinji, uspešni tudi ostali plavalci Plavalnega kluba Calcit Kamnik

Plavalci Plavalnega kluba Kamnik so na državnih prvenstvih uspešno zaključili zimsko plavalno sezono v 25-metrskih bazenih.

Od 26. do 29. januarja 2017 je v Mariboru potekalo Zimsko združeno državno prvenstvo Slovenije 2017, ki so se ga pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića udeležili plavalci 1. selekcije Plavalnega kluba Calcit Kamnik v kategorijah:

• kadetinje (14 in 15 let): Maja Berlisk, Maja Helena Končar in Neža Tekavčič,
  • kadeti (15 in 16 let): Jernej Prebil,
  • mladinke (16 in 17 let): Živa Dobrovoljc in Lucija Pintar,
  • mladinci (17 in 18 let): Žiga Škrjanc in Jan Uršič,
  • članice (18 let in starejše): Lara Seretin.

Najbolj smo se veselili naslova državnega prvaka, ki ga je osvojil Jernej Prebil na 100 m prosto, v kategoriji kadetov, s časom 53,57.

Na zmagovalnih stopničkah je stala tudi Živa Dobrovoljc, ki je v kategoriji mladink osvojila dve srebrni medalji: na 400 m prosto s časom 4:30,44 in na 800 m prosto s časom 9:22,01.

Živa Dobrovoljc – 2. mesto 800 m prosto.

Plavalci so pokazali veliko borbenosti, dosegali osebne rekorde in skupno zabeležili 77 štartov ter se uvrstili v kar 14 finalnih obračunov:

• Jernej Prebil je bil poleg naslova državnega prvaka v kategoriji kadetov še 4. na 200m prosto, 4. na 50m prosto, 5. na 400m prosto, 5. na 50m prsno in 7. na 50m delfin.
  • Živa Dobrovoljc je poleg dveh srebrnih medalj v kategoriji mladink osvojila 6. mesto na 200m delfin in na 100m prosto.
  • Lucija Pintar je med mladinkami osvojila 10. mesto na 50m hrbtno in 6. mesto na 100m hrbtno.
  • Jan Uršič je v kategoriji mladincev osvojil 7. mesto na 200m hrbtno in 9. mesto na 100m hrbtno.
  • Žiga Škrjanc je v kategoriji mladincev zasedel 10. mesto na 200m delfin.

V Kranju pa je ta vikend, od 3. do 5. februarja, potekalo Moštveno in posamično državno prvenstvo za dečke in deklice. Čeprav so se tekme udeležili le štirje plavalci Plavalnega kluba Calcit Kamnik: Eva Bende iz prve selekcije, varovanka Emila Tahirovića ter Marja Maček Sitar, Hana Perko in Gašper Stele iz druge selekcije, ki jo vodi trener Rok Bajc, smo se veselili njihovih uspehov. Žal je letos tudi našim plavalkam ponagajalo zdravje, tako da so kar tri iz razloga bolezni oz. poškodb ostale brez nastopov.

Kljub preboleli virozi se je odlično izkazala Eva Bende, ki je na 100 m mešano s časom 1:11,14 osvojila naslov državne podprvakinje in v disciplinah na 100 in 200 m prosto zasedla 3. mesto.

Eva Bende.

Najboljše uvrstitve ostalih treh plavalcev, ki so se merili z leto dni starejšimi plavalci, so bile:

• Marja Maček Sitar – 10. mesto v finalu na 100 m mešano (5. mesto v letniku),
  • Hana Perko – 22. mesto na 800 m prosto,
  • Gašper Stele – 24. mesto na 100 in 200 m mešano.

Čeprav rezultatom zimskih sezon botrujejo slabi pogoji treninga, letos pa so svoje doprinesle tudi viroze, lahko pohvalimo delo trenerjev, saj smo do sedaj z izkupičkom zimskih državnih prvenstev zadovoljni in z optimizmom čakamo naslednji vikend, ko se bodo v vodo pognali še naši najmlajši.

Avtor: Za PKK: Helena Končar; Foto: Lucija Pintar in Vesna Seretin