Ekipa Energijateam.com je sezono 2016 v slovenskem pokalu v olimpijskem krosu zaključila kot druga

V nedeljo, 20. novembra 2016, je v Kulturnem domu Mengeš potekala zaključna prireditev slovenskega pokala v gorskem kolesarstvu, v spustu in olimpijskem krosu. Ekipa Energijateam.com je v XCO Pokalu Slovenija – sloXcup in XCO Pokal mladi – sloXcup osvojila drugo mesto. Med posamezniki so bili znotraj svojih kategorij najboljši David Ivartnik, Vita Movrin, Ana Janžič, Žan Pahor, Meta Janežič, drugi so bili Tamara Homar, Meta Tancik, Ela Križan ter tretji Gregor Dimic, Blaž Dragar, Anže Marinčič, Luka Janežič in Bor Križan. Zadovoljni z dosežki pretekle sezone so je v očeh tekmovalcev iskrilo zadovoljstvo in tudi že novi izzivi za prihodnjo sezono, seveda skupaj s pripravljenostjo na potrebne treninge.

V letu 2016 je bilo v olimpijskem krosu organiziranih 8 tekem, na katerih so vozile tekmovalke in tekmovalci ekipe Energijateam.com. Za Pokal mladih, kjer je nastopilo kar 230 tekmovalk in tekmovalcev, so bile dodatno organizirane še tri tekme.

V kategoriji Elite + U23 je v skupni razvrstitvi Gregor Dimic privozil odlično četrto mesto, Mitja Tancik pa osmo. V tej kategoriji je v ekipi odmevala predvsem zmaga Gregorja na prvi tekmi. Oba sta tudi trenerja mlajših generacij, Mitja hkrati tudi koordinator slovenskega pokala v gorskem kolesarstvu – sloXcup, Gregor pa je vodil priprave tekmovalcev ekipe Energijateam.com na evropski pokal za mlade v Celovcu.

V kategoriji Elite je Mitja Tancik osvojil odlično četrto mesto, z najboljšo uvrstitvijo XC Ledine, ko je privozil 3. mesto. Jure Belak, ki se privozil rezultat na tekmah, XC Kočevje in XC Završnica, je v skupnem seštevku točk dosegel 11. mesto.

V kategoriji U23 je Gregor Dimic, ki je dvakrat zmagal, skupno privozil odlično tretje mesto.

V kategoriji U19 je med prvo deseterico kar pet mest rezerviranih za tekmovalce ekipe Energijateam.com. David Ivartnik je s tremi prvimi mesti in dvema drugima privozil prvo mesto. Blaž Dragar je bil v skupni razvrstitvi tretji, Anže Mihalič četrti, Tadej Zorman sedmi in Ciril Zupan deveti.

Med Amaterji so za ekipo Energijoteam.com vozili odlično tretji Anže Marinčič, Evgen Pevec, ki je bil peti in Miha Debeljak, ki je bil deseti.

V kategoriji Veterani 1 je Borut Križan zaključil prvo peterico, Janez Dejak pa je privozil deseto mesto.

Med Veterani 2 je Marko Škarja po slabi uvrstitvi na prvi tekmi vseeno privozil odlično četrto mesto. Peter Keržan je v skupnem seštevku točk osvojil osmo mesto, Aleš Rijavec pa deseto mesto.

V kategoriji U17 je med mladici Jakob Smolnikar brez uvrstitve na zadnjih dveh tekmah privozil odlično četrto mesto, Žiga Keržan je bil sedmi, Gašper Prelovšek deseti, Gregor Mali dvajseti ter Filip Jeretina dvaintrideseti.

Med mladinkami je bila Vita Movrin z izključno prvimi mesti najboljša tudi v skupnem seštevku, Ana Movrin pa je v skupnem seštevku točk odlična četrta.

V kategoriji U15 sta med dečki deseto in šestnajsto mesto privozila Aleksander Podpečan in Jure Prelovšek. Med deklicami sta celotno sezono dominirali izkušena Ana Janežič, ki je bila z deveti zmagami prva, in Tamara Homar, ki je zmagala dvakrat.

V kategoriji U13 je bil po razpletu na zadnji tekmi najboljši v skupni razvrstitvi Žan Pahor. Prav tako odličen je bil na tretjem mestu Luka Janežič. Klas Korošec je bil štiriindvajseti, Jure Gombač sedemindvajseti, Gašper Ahačič je privozil dvaintrideseto mesto in Jan Luštrek devetintrideseto. Med deklicami je Ema Movrin v skupni razvrstitvi privozila sedmo mesto.

V kategoriji U11 je bil med dečki v skupni razvrstitvi po seštevku točk najboljši Jurij Zupančič na devetem mestu, Job Brecelj je privozil štirinajsto mesto, za njim pa si sledijo Žan Keržan na petnajstem, Ažbe Kobal na šestnajstem, Enej Grojzdek na sedemnajstem, Marko Mali na osemnajstem in Matic Lipovšek na dvajsetem mestu.

Med deklicami je Meta Janežič suvereno privozila prvo mesto na vseh tekmah Pokala mladi – sloXcup in tudi v skupnem seštevku suvereno osvojila prvo mesto.

V kategoriji U9 je med dečki prvo peterico zaključil Lenart Dejak, Gal Benda je bil deseti, Filip Kutoša pa sedemnajsti. Med deklicami je bila Meta Tancik odlična druga, Mia Križan pa četrta.

V kategoriji U7 sta za ekipo Energijateam.com vozila Ela in Bor Križan, Ela je privozila drugo mesto, Bor pa tretje.

Čestitke vsem tekmovalcem in uspešne priprave na naslednjo sezono!

Pred podelitvijo najboljšim posameznikom in klubom sezone je bila seja razširjenega odbora za gorsko kolesarstvo. Izvoljen je bil nov predsednik, Jan Starman, Calcite Bike Team, za selektorja pa je bil ponovno potrjen Urban Ferenčak.

Avtor: Ekipa Energijateam.com; Foto: FB Marjan Tancik