Dekleta ŽNK Radomlje U15 končala sezono na petem mestu

Dekleta U15 so se minulo nedeljo odpravile v Brežice, kjer so se borile za četrto mesto na vzhodnem delu tekmovanja, ki bi jih vodilo na zaključni turnir tekmovanja. Na žalost so se naši načrti izjalovili, dekleta so s tremi porazi končala na skupno petem mestu.

Najprej so se dekleta pomerile z ekipo Fužinarja. Skozi celoten turnir se je poznala odsotnost vratarke Žive Galjot in napadalke Daše Dolenšek. Kljub boljši in lepši igri od nasprotnic so dekleta tekmo končala s porazom z 2:0. Individualne napake v obrambi in nezbranost pri zaključkih je dekleta stalo tako željene zmage.

Nato so se pomerile s Ptujčankami, kjer je sledila podobna situacija. Nezbranost pri podajah, sprejemih in zaključkih ter premalo čvrsta igra je pripeljala do ponovnega poraza.

Po dveh porazih je bilo četrto mesto že izgubljeno, dekleta se nikakor niso mogla pobrati. Kljub dobremu polčasu z rezultatom 0:0, je zbranost v drugem polčasu popustila, Mariborčanke so tako trikrat našle pot do gola Radomljank.

Na žalost se ni izšlo po naših željah, dekletom moramo kljub porazom čestitati, saj so pokazale željo in vnemo, a včasih žoga ne »steče« tako kot bi hoteli.

Dekleta U15 so tako zaključile uradni del sezone, neuradni pa se nadaljuje že z naslednjo nedeljo, ko odhajajo v Škofjo Loko na turnir Jana Oblaka.

VSI ZA ŠAMPIONKE RUMENE!

Ekipa deklet U15: Belavič Dora, Urankar Lucija, McQuarrie Nina, Kočevar Pia, Šere Zala, Šraj Zara, Ručman Špela, Vrhovnik Taja, Mencinger Blažka, Kodrič Jera, Pavlič Pia, Ajda Kličić in Bizilj Tamara.

Avtor: M. J; Foto: ŽNK Radomlje