Bogata bera točk Radomljankam v velikonočnem vikendu

Velikonočni vikend je vsem trem ekipam, ki so stopile na zelenice (U15, U17 in članice) prinesel same zmage.

Dekleta U17 nadaljujejo zmagovalni niz
Na veliko soboto so varovanke trenerja Meha Bašića gostovale v Ajdovščini, katero jim je v 3. krogu v Radomljah uspelo premagati s 7:1. Tokrat je naša ekipa odšla na srečanje številčno in kadrovsko oslabljena, tudi na račun poškodovanih igralk.

Radomljanke so srečanje pričele odlično in povedle v 2. minuti srečanja, ko je po podaji Šarlahove s kota, z glavo zadela Anja Blažič. Naša dekleta so imela nato ves čas vajeti igre v svojih nogah, medtem ko je domačinke nemalokrat pred zadetkom rešila vratarka Julija Križaj in predvsem po njeni zaslugi je bilo vodstvo naših deklet ob odmoru zgolj minimalno.

Drugi polčas so ponovno odlično odprla naša dekleta in po novi podaji Šarlahove iz kota, je z glavo v 47. minuti, zadela Ana Černelič. Radomljanke so veliko poskušale, a je bila domača vratarka venomer na mestu, velja pa omeniti tudi nekaj obetavnih protinapadov domačink. Dva zadetka v domačih vratih sta bila dovolj za novo, že četrto zaporedno zmago ekipe DU17 in utrditev na 3. mestu prvenstvene lestvice. Prihodnji teden se dekleta ponovno odpravljajo na gostovanje, tokrat na Ptuj, kjer se bo srečanje pričelo ob 13.00 uri.

Oglejte si fotogalerijo s srečanja (avtor: Frane Komatar)

Dekleta U15 že do trinajste zmage v sezoni
Ekipa deklet U15 je odigrala tekme 6. turnirja in se domov vrnila z novimi šestimi točkami in so jih v letošnji sezoni skupno osvojila 41 ter še vedno ne poznajo poraza. Tokrat sta jim nasproti stali ekipi Krima in Vrhnike. Prvo srečanje s Krimom so dekleta z golom dve minuti pred koncem zmagala z 1:0, drugo srečanje pa so dobila brez boja, saj se ekipa Vrhnike turnirja ni udeležila. Namesto tega srečanja so Radomljanke odigrale prijateljsko srečanje s Krko, za kar se lepo zahvaljujemo njihovemu trenerju. Do konca rednega dela bodo varovanke trenerja Petra Kristana odigrale še dva turnirja, nato pa jih čaka še finalni.

Oglejte si fotogalerijo s turnirja (avtorica: Simona Vrhovnik)

Članice v drugem polčasu strle gorenjski oreh
V 14. krogu SŽNL so pred 100 gledalci v Športnem parku Radomlje gostovale nogometašice Velesovega, ki so po besedah trenerja Primoža Štrajharja v Radomlje prišle v upanju po zmagi, s katero bi se približale ligi za prvaka. Srečanje se je pričelo odprto z obeh strani, v aprilskem vremenu smo spremljali nepovezano igro dolgih podaj, v kateri si nobena izmed ekip do 30. minute ni priigrala izrazitejših priložnosti. V 34. minuti pa lepa akcija Radomljank in učinkovit zaključek Gadnikove za vodstvo 1:0. Radomljanke so v zadnjih 15-ih minutah povsem prevzele pobudo, a bile v zaključkih akcij premalo odločne, kar se jim je hitro maščevalo. V 38. minuti je po dolgi podaji in slabem posredovanju domače obrambe svojo priložnost izkoristila Nika Lombar in zadela za izenačenje na 1:1. Do konca prvega polčasa so imele Radomljanke več od igre, omeniti pa velja prečko Eveline Kos, a se je na srečo naših deklet žoga odbila v polje in tako sta ekipi na odmor odšli poravnani.

Kaj je domači trener Milomir Mandić dejal dekletom med odmorom ne vemo, a je več kot očitno delovalo. Že v 10. sekundi nadaljevanja so naša dekleta zapretila in le nekaj centimetrov jih je ločilo od vodstva. Radomljanke so pritisk stopnjevale, gostujoča obramba pa je popustila v 63. minuti, ko je nesporazum gostujoče obrambne igralke in vratarke izkoristila hitra Monika Boh. Po vodstvu so Radomljanke nadaljevale z agresivno in živahnejšo predstavo, kar se je obrestovalo že 12 minut kasneje, ko se je po odboju na pravem mestu znašla Kaja Šarlah in poskrbela za vodstvo 3:1. Veselje domačih navijačev se še ni poleglo, ko je drugič na srečanju zadela Gadnikova in povišala vodstvo na 4:2. Dve minuti kasneje (v 80. minuti), so gostje po sumljivi sodniški odločitvi prišle do 11-metrovke in preko Lucije Kos znižale na 4:2, a so naša dekleta v 82. minuti vrnila preko Bohove, katero je odlično zaposlila Barbara Kralj, Monika pa je s svojim drugim zadetkom na srečanju postavila končni rezultat srečanja 5:2.

Oglejte si fotogalerijo s srečanja (avtor: Rok Zore)

Članice so tako slavile že tretjič zapored in so po zmagi Maribora proti Jevnici z 2:1 na odlični poti za uvrstitev v ligo za prvaka. Trener Milomir Mandić je predstavo varovank komentiral z mešanimi občutki, predvsem na račun igre v prvem polčasu, medtem ko je bil bolj zadovoljen s pristopom, agresivnostjo in učinkovitostjo deklet v drugem delu.

Članice so v prihajajočem vikendu proste, naslednje srečanje pa jih (zaradi prestavitve tekme z Mariborom s 1. na 21.5.) čaka 11. maja, ko v Športni park Radomlje prihajajo državne prvakinje iz Pomurja.

Avtor: Uroš Juračič: Foto: Frane Komatar, Simona Vrhovnik, Rok Zore; Video: Frane Komatar