Spremljali enosmerni promet na gostujoči gol

Članice ŽNK Radomlje so v 10. krogu SŽNL (predzadnjem krogu jesenskega dela), v Športnem parku Radomlje, gostile novomeško Krko in jo drugič letos premagale. To je bila druga zaporedna domača zmaga in najlepše možno slovo od navijačev za letošnje koledarsko leto 2013.

Srečanje se je pred približno 100 gledalci pričelo ob 14.00 uri. Radomljanke so v srečanje krenile odločno, medtem ko so gostje takoj pokazale, da so se prišle branit in poskusiti zadržat neodločen rezultat. Naša dekleta so imela skozi celotni prvi polčas pobudo, praktično ves čas žogo v svojih nogah, medtem ko gostje niso bile nevarne niti iz protinapadov, saj so se branile praktično z vsemi igralkami v polju. Vendarle pa so imela naša dekleta nekaj lepih priložnosti a bile v zaključkih nekoliko nenatančne in tako se je prvih 45 minut srečanja končalo brez zadetkov.

Oglejte si fotogalerijo s srečanja (avtor: Rok Zore)

Med odmorom je domači trener, Milomir Mandić opravil nekaj rotacij znotraj ekipe in še odločneje napadel gostujoči bunker, kar se je zelo hitro obrestovalo. Po podaji s kota je za vodstvo z 1:0 z glavo zadela Katarina Gadnik. Po prejetem zadetku smo še naprej spremljali enosmerni promet na gostujoči gol in v 64. minuti je za povišanje vodstva na 2:0 poskrbela še druga igralka iz "primorske naveze", Urška Murovec. V nadaljevanju srečanja so novo priložnost za dokazovanje dobile naše mlade perspektivne igralke Katarina Jagarinec, Kaja Šarlah, Manja Rebolj in Polona Gerjol, katere bodo v bližnji prihodnosti vsekakor strah in trepet nasprotnih ekip. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil, omeniti pa velja še lepo priložnost Barbare Kralj, ki se je v zadnji minuti znašla sama pred gostujočo vratarko, a merila mimo vrat.

Čestitke našim dekletom za nove tri točke in vztrajnost ter vložen trud v tokratno srečanje, ki je bilo vse prej kot lahko, ne glede na to, da nasprotnice niso sprožile niti enega strela v domači okvir vrat. Pohvaliti velja tudi glavno sodnico srečanja Bombek Petro, katera je svoje delo opravila korektno in želeli bi si, da bi bilo v spomladanskem delu na vseh srečanjih tako.

V zadnjem krogu jesenskega dela prvenstva bodo članice gostovale v Velenju in naredile vse, da popravijo vtis z domačega srečanja, ko so v 2. krogu gostje v Radomljah slavile s (pre)veliko razliko. Verjamemo da bodo dala dekleta vse od sebe, mi pa jih bomo prišli vzpodbujat na tribuno velenjskega igrišča.