Nesrečen poraz proti Olimpiji

Nogometaši Domžal so v 17. kolu Prve lige Telekom Slovenije še drugič v treh dneh gostili ljubljansko Olimpijo. Na žalost so tudi tokrat zelenico v Športnem parku Domžale zapustili sklonjenih glav. Medtem ko so v sredo slavili z 1:0, kar je bilo premalo za napredovanje v polfinale slovenskega pokala, so tudi tokrat povedli z 1:0, a prednosti niso uspeli zadržati do konca.

Za povsem zasluženo vodstvo domačih, ki so zelo odločno krenili v tekmo, je v 17. minuti, po podaji Joshue Parkerja, v polno zadel Anže Jelar, ki je imel prvo priložnost na tekmi že v tretji minuti. 22-letni Gorenjec je dosegel svoj prvi gol v dresu Domžal in trinajstega na 101. tekmi v najmočnejši slovenski ligi. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so imeli dvakratni državni prvaki vse pod nadzorom. Gostje iz prestolnice so si pripravili le eno priložnost, v 22. minuti je z lepim strelom okvir vrat stresel Andraž Šporar. Prvi polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom ekipe Luke Elsnerja.

V drugem delu igre je imela Olimpija več časa žogo v svoji posesti, a ni uspela nevarneje ogroziti domačih vrat. Kljub temu je v 56. minuti prišla do izenačenja. Glavni sodnik Davor Drečnik je zelo hitro dosodil prekršek Rudija Požega Vancaša nad Bobanom Jovićem. Prosti strel z desnega roba kazenskega prostora je izvedel Nik Omladič, ki je močno sprožil proti golu. Žoga se je pred vrati nenavadno odbila in presenetila vratarja Nejca Vidmarja. Po izenačenju smo spremljali enakovredno igre, obe ekipi pa sta težko prihajali do pravih priložnosti, zato smo na obeh straneh videli le nekaj poizkusov z razdalje. Domžalčani so počasi začeli prevzemati pobudo, ko je v 72. minuti domači vratar naredil usodno napako. Pri izbijanju je zadel Marka Vukčevića, ki je v nadaljevanju akcije spravil žogo mimo Vidmarja in jo poslal v prazno mrežo. Po zaostanku so Domžalčani pritisnili proti vratom Olimpije in si po vstopu Draga Gabrića pripravili tudi nekaj priložnosti za izenačenje. Nekdanji hrvaški reprezentant je poizkušal kar trikrat, a je bil vselej za las nenatančen in Domžalčani so doživeli zelo boleč poraz.

Pred nogometaši v Prvi ligi Telekom Slovenije je reprezentančni odmor, Domžalčani pa bodo naslednjo tekmo odigrali v soboto, 23. novembra ob 17:00 v Mariboru.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić (NK Domžale)