Na Prvenstvu Slovenije v atletiki za pionirske kategorije do 12 in 14 let so domžalski AS-i osvojili 8 zlatih medalj

Na Ravnah na Koroškem se je v soboto, 18. in v nedeljo, 19. aprila 2015, odvijalo državno atletsko prvenstvo za kategorije pionirjev in pionirk do 12 in 14 let. Prvi dan so z odličnimi nastopi AS-i napovedali največji klubski uspeh. 4 naslovi državnih prvakov, drugo in dve tretji mesti so dokaz, da rezultati opravičujejo strokovno in kvalitetno delo v mladi atletski sredini.

Tilen ULČAR (U14) je postal državni prvak v teku na 60 m ovire in teku na 200 m.
Ana SPAHIĆ (U12) je zmago v skoku v daljino nadgradila še s 3. mestom v teku na 60 m.
Žan VRHOVNIK (U12) je postal najboljši skakalec v višino, v metu vortexa pa je osvojil 2. mesto.
Jure HRIBAR (U14) je v skoku v višino odsvojil 3. mesto.

Čeprav niso dosegli stopničk, pa so z rezultati zelo zadovoljni tudi ostali atleti. David HRIBAR (U12) si je prihodil 4. mestu v Hoji na 1000 m. Mladi atletinji, ki sta šele vstopili na atletska prizorišča Eva PRISTOV in Iza STEINER (obe U12) sta v skoku v daljino osvojili 28. in 30. mesto. Eva je tek na 60 m končala na 53. mestu. Med pionirji pa je Blaž PERNUŠ zaključil na 31. mestu.

Naša najštevilčnejša zasedba je bila v skoku v daljino med pionirkami do 14 let. S svojimi najboljšimi rezultati so Erin KRALJ, Nika BOŽJAK in Lara GLAVAN PIVEC osvojile 23., 28. in 36. mesto. Zelo zadovoljna pa je bila Erin KRALJ v teku na 200 m kjer se je v močni konkurenci s klubskim rekordom uvrstila na 17. mesto. V isti disciplini je Jaka HACE (U14) osvojil 13. mesto. Lara GLAVAN PIVEC, ki je prvič nastopala na tekovanju najvišjega državnega ranga je v metu vortexa osvojila 16. mesto.
Drugi dan prvenstva, ko je posijalo spomladansko sonce je bil vsekakor bolj prijazen za vse udeležence, saj so sobotne nastope opravili v pravem zimskem vzdušju.

Odločno in prepričlivo sta svoje nastope opravila Tilen ULČAR in Ana SPAHIĆ, ki sta s tem postala najuspešnejša udeleženca prvenstva. Tilen ULČAR je prepričljivo ugnal konkurenco v teku na 200 m z ovirami in skoku v daljino. Ana SPAHIĆ pa je bila najboljša v metu vortexa in teku na 200 m.
Maks ULČAR je v skoku v daljino z 2. mestom poskrbel za dvojno zmago AS-ov, v teku na 60 m pa je za las zaostal za stopničkami.
Skok v daljino sta uspešno opravila tudi Jure HRIBAR in Jaka HACE z 9. in 13. mestom. Jure je v metu vortexa osvojil 8. mesto, Jaka pa je tek na 60 m končal na 16. mestu. Nika BOŽJAK in Lara GLAVAN PIVEC sta v teku na 6+0 m osvojili 51. in 52. mesto. Prvi nastop na atletski stezi je uspešno končal Saš MIŠVELJ, ki je tek na 600 m zaklučil na 13. mestu.
Žan VRHOVNIK pa je uspešne sobotne nastope nadgradil še z eno medaljo. V metu vortexa je osvojil 2. mesto. Skok v daljino pa je končal na 6. mestu.

Za odlične nastope iskrene čestitke, tako atletom kot trenerki Alenki za uspešno delo.

Mladi AS-i so po številu osvojenih medalj zaostali le za najuspešnejšim slovenskim klubom ljubljanskim MASS-om. Bravo AS-i !

Avtor: AD AS; Foto: Grega Vrhovnik