Kadeti Radomelj prvaki 2. SKL zahod, mladinci četrti

Kadetska ekipa Kalcer Radomelj je v velikem slogu zaključila letošnjo sezono. Varovanci Dušana Balutta so z zmago proti ljubljanski Svobodi (0-2) osvojili naslov prvaka v 2. SKL zahod, mladinci pa so z enakim rezultatom pri Svobodi izgubili. V prvo ligo so napredovali igralci kadetske in mladinske selekcije Birsa & Matavž Bilje, ker se upošteva skupna lestvica v obeh ligah. Radomljani so skupno zasedli drugo mesto, za zmagovalci pa so zaostali za 14 točk.

Najprej so na igrišče stopili kadetski ekipi Svobode in Kalcer Radomelj, rumeni pa so zadeli po enkrat v vsakem polčasu. Goste je v vodstvo popeljal kapetan Gašper Trdin v 27. minuti, zmago pa je v 64. minuti potrdil Matevž Hribar. Po zadnjem sodnikovem pisku je bilo veselje igralcev in navijačev Radomljanov veliko, ekipa pa je dokazala, da bo v naslednji sezoni glavni favorit za skupno zmago in za tako težko pričakovano napredovanje v prvo kadetsko ter mladinsko ligo. V 26 krogih so Radomljani zbrali točko več od ekipe Birsa & Matavž Bilje in dve več od NOGA Britof. Na koncu so vpisali 20 zmag, 5 remijev in le en poraz. Najboljši strelec kadetov Žan Kopitar je v sezoni 18-krat zatresel mrežo nasprotnikov in zasedel 3. mesto na skupni lestvici strelcev. Vsak po enajst zadetkov pa sta prispevala Lenart Brolih in Gašper Trdin.

Mladinska ekipa, ki jo vodi Jani Pate, je srečanje v Športnem parku Svoboda izgubila z 2-0. Tudi na tej tekmi sta zadetka padla v prvem in nato v drugem polčasu, za domače sta zadela Klemen Judež in Edi Nuhanović. Radomljanom ni pomagala niti izključitev strelca prvega zadetka Judeža v 57. minuti. Na koncu je mladinska ekipa zasedla 4. mesto na lestvici, vknjižili pa so 15 zmag, 6 remijev in 5 porazov. Za prvaki, ekipo Birsa & Matavž Bilje, so zaostali za 15 točk. Najboljši strelec ekipe je Miha Vidmar, ki je zadel štirinajstkrat, na skupni lestvici pa je na šestem mestu. Arber Halili je dosegel 12 zadetkov, Marko Djukić pa 9.

Avtor: Aleksander Stefanović; Foto: NK Radomlje