Helios boljši od Rogaške Crystal

V soboto, 26.01.2013, se je Helios v 13. krogu Lige Telemach doma pomeril z Rogaško Crystal, ki je pred tem krogom zasedala 5. mesto na lestvici. P izenačeni prvi četrtini je Helios zagospodaril v Hali komunalnega centra in tekmo brez večjih težav dobil s 74:60.

Začetek tekme je pripadel gostom, ki so povedli z 10:16, a sta Damir Rančić z njegovim prvim košem za Helios in Gregor Hrovat poskrbela, da sta ekipi na prvi odmor odšli poravnani (16:16). V drugih desetih minutah pa so Domžalčani prvič prišli do prednosti. Hrovat je nadaljeval z dobro igro, pridružil se mu je še drugi mladinec, Matic Rebec, in Helios je povedel s 25:20. Gostje so poskušali držati priključek, a je Helios polčas končal s tremi trojkami (2x Miha Fon, 1x Jure Močnik) in tako odšel na premor s prednostjo sedmih točk, 36:29.

Ob polčasu je bil spet čas za nagradno igro "Zadeni trojko in odpelji novo Hondo Vision 50", ki jo KK Helios Domžale pripravlja skupaj z Moto centrom AS Domžale. Dobili smo novega finalista, saj je Andrej že v prvem poizkusu zadel trojko in se bo na eni od zadnjih tekem sezone potegoval za skuter Honda Vision 50!

Sredi tretje četrtine se je Rogaška približala na -3, a je sledilo 8:2 v režiji Rančića, Majstorovića in Gezima Morine, tako da je Helios uspel zadržati prednost do naslednjega odmora (53:46). Še en skorajšnji povratek je gostom uspel na začetku zadnje četrtine, ko je dvakrat zapored zadel Tadej Horvat, potem pa je Rogaški počasi začela pohajati sapa. Na drugi strani pa se je medtem začel šov Đorđeta Majstorovića. Slednji je dosegel polovico Heliosovih točk v zadnji četrtini in je Domžalčane popeljal do prepričljive zmage s 74:60, s katero ostajajo v vrhu Lige Telemach.

Kot rečeno, je bil pri Heliosu najbolj učinkovit Majstorović z 20 točkami in 11 skoki, Morina jih je dodal 12. Za Rogaško je največ točk, 18, dosegel Miloš Miljković. V naslednjem krogu, 2.02., Helios gostuje pri Elektri v Šoštanju.

Zmago Sagadin, trener Heliosa: "Nekoliko smo bili nervozni, saj smo morali zmagati, po drugi strani pa smo igrali brez našega najboljšega košarkarja Nikola Gačeše, ki ima vse preveč težav s poškodbami. Tisto kar nas krasi in nam prinaša zmage, sta naš skok in obramba. Tudi tokrat je bilo tako, posledično pa smo vodili od prve do zadnje minute. Z nekoliko več sproščenosti in posledične preciznosti bi lahko bila razlika še višja. Dobro delamo in iz kola v kolo dvigujemo to mlado ekipo. Gremo v zaželeni smeri in verjamem, da bomo takrat, ko bo to najbolj potrebno, še boljši."