Koledar dogodkov

Event Information:

  • tor
    26
    Nov
    2019

    Znanje in učenje v digitalni dobi

    17:00Slamnikarsku muzej Domžale

    Naš 5. LinkedIn Local dogodek gosti Slamnikarski muzej v Domžalah. Beseda bo tekla kako se učimo novih in starih stvari ter kaj nam z vidika pridobivanja novih znanj omogoča digitalna doba.

    Obe naši gostji sta tesno povezani s prenašanjem znanja in učenjem. Barbara Bregar Mrzlikar izjemno uspešen model usposabljanja podjetnikov v CEED, ki ga zdaj iz Slovenije prenaša v globalno CEED okolje. Ana Cajhen pa se je naučila že skoraj pozabljene obrti - slamnikarstva in zdaj veliko ustvarja in deli to znanje naprej.

    Anina strast izdelovanja izdelkov iz slame se je začela, ko se je kot sodelavka Slamnikarskega muzeja udeležila tečaja šivanja slamnikov. Ana je po duši in srcu je zgodovinarka in ljubiteljica tradicije in zgodb, ki se dedujejo po ustnem izročilu. Zaključuje študij zgodovine in sociologije na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Skrbi za ohranjanje slamnikarske kulturne dediščine v lokalnem okolju in tudi vodi skupine v Slamnikarskem muzeju.

    Barbara ima poseben odnos do učenja in znanja. Vseživljenjsko učenje jemlje zelo resno, tako je poleg tega, da je diplomirala na Ekonomski fakulteti, študirala računalništvo, zaključila MBA na IEDC - Bled School of Management, vzporedno dokončala tudi psihologijo na ameriški fakulteti in se danes izobražuje in poglablja v okviru Adizes Institute-a teorijo sprememb. V Sloveniji zdaj največ deluje kot “Certified Adizes Integrator” - certificirana strokovnjakinja mednarodno priznane Adizesove metode, ki je lahko zelo koristna za hitro rastoča podjetja, sodeluje s podjetniki, a hkrati dela tudi s Osnovnimi šolami, kjer se poglablja kako v šolski kurikulum vključevati razvoj kompetenc za 21. stoletje, saj verjame, da kaj danes človek potrebuje, da je lahko uspešen v čemerkoli kar počne, je nekaj drugega, kar smo potrebovali v prejšnjem tisočletju in zato, če želimo kot družba uspešne posameznike in uspešno skupnost in družbo, moramo danes začeti graditi na teh kompetencah za naše mlade.

    Zgodovina Domžal in okoliških krajev je tesno povezana s slamnikarstvom, lahko bi celo rekli, da so Domžale nastale zaradi slamnikarstva. V 20. stoletju je na tem območju delovalo več kot 25 tovarn oziroma slamnikarskih obratov, ki je proizvedlo več kot 1.000.000 slamnikov na sezono!

    Vabimo vas, da si slamnike ogledate v živo, se pridružite naši debati in spoznate lokalce za LinkedIn profili. Vidimo se v torek, 26.11. 2019 od 17:00 dalje v Slamnikarskem muzeju.

    Dogodek je brezplačen, vendar so zaradi omejenega števila mest potrebne predhodne prijave.

    Program:

    • 17 - 18 Klepet in druženje ob butični STOW kavi
    • 17: 40  Short tour on straw-hat making by Ana Cajhen in English
    • 18 - 19:30 Pogovor z gostjama
    • 19:30 - 20:30 Pokušina vin iz Vinarne Štemberger in mreženje

    *LinkedIn ne sponzorira, podpira ali organizira tega dogodka.*

    Ana Cajhen je po duši in srcu zgodovinarka, ljubiteljica tradicije in korenin lokalnega. V želji nadaljevanja domžalske tradicije se je podala na samostojno poslovno pot in postala novodobna domžalska slamnikarica. Ana je rojena Domžalčanka in je v Domžalah obiskovala tudi srednjo šolo. Že od študentskih let dalje je sodelovala s Kulturnim domom Franca Bernika in TIC Domžale. Vodenje po Slamnikarskem muzeju in Menačenkovi domačiji pa najraje izvaja za vrtce in šole. Živi na Pšati in se poleg dela posveča svoji hčerki.

    Barbara Bregar Mrzlikar v Sloveniji svetuje podjetjem, ki želijo hitro rasti, na podlagi metodologije dr. Adisesa, utemeljitelja življenjskega ciklusa podjetja. Po več kot 10 letnem vodenju CEED Slovenija, kjer je izkušnje iz področja rasti podjetij prenesla na podjetnike in prispevala k razvoju podjetništva v Sloveniji, je zdaj Globalna Programska Direktorica na CEED, globalne podjetniški skupnosti. V Domžale se je slučajno preselila zaradi nogometa pred 6 leti. Z možem in dvema najstnikoma in psom živi v neposredni bližini Šumberka.

    +++Posebna zahvala vsem podpornikom, ki so nam dodatno popestrili naš dogodek.+++

    Pražarna STOW Ročno obrane kave kupujemo neposredno od kmetov in kooperativ manjših farmerjev. Kavo tretiramo, kot sezonski sadež zato jo tako tudi pražimo, da iz nje dobimo edinstvene okuse. V skodelici jo po praženju ponujamo sveže praženo, ko kava doseže vrhunec lastnega okusa in svežine. Naš izbor kav se sezonsko spreminja in prav ta raznolik izbor okusov, ki jih kave ponujajo vam želimo ponuditi. Zavzemamo se za spremembo kulture pitja kave in drugačen način ponudbe kave na trgu.

    Vinarna Štemberger je stara kraška kmetija s 350 letno vinarsko tradicijo iz Šepulj in najstarejšo trto na Krasu. Osem hektarjev vinogradov obdelujejo s srcem in trdim delom. Poleg ekološkega certifikata, ki ga imajo od 2010 pa pri predelavi vina zadnjih šet let izvajajo tudi biodinamične prakse. Glavni trgi za Štembergerjeva vina so Južna Koreja, Japonska in ZDA, sledijo Italija in skandinavske države.

    Slamnikarski muzej gradi svoje poslanstvo na stalni razstavi zbirke slamnikov, slamnikarskih predmetov, pripomočkov, orodij, naprav, fotografij, dokumentov in življenjskih zgodbah ljudi, povezanih s slamnikarstvom. Slamnikarski muzej varuje in hrani zbirko ter pridobiva nove dokumente in eksponate ter posreduje znanja iz slamnikarskih veščin. Hkrati je kraj, kjer se srečujejo ljudje, ki v ohranjeni dediščini slamnikarstva prepoznajo vrednoto in čutijo, da je to skupen in pomemben element, ki krepi našo lokalno ter nacionalno identiteto.