Koledar dogodkov
-
pon15Jan202419:00Mestni kino Domžale - Kinoklub
Še en gol za zmago pripoveduje zgodbo o nogometni ekipi Ameriške Samoe, ki je na svetovnem prvenstvu leta 2001 proti Avstraliji izgubila kar z 31:0 in se tako zapisala v zgodovino kot ekipa z najhujšim porazom. Leta 2014 se ti legendarni poraženci pripravljajo na novo svetovno prvenstvo in tokrat ne nameravajo izgubiti, zato najamejo neodvisnega trenerja, ki bi jih lahko popeljal do zmage.
-
pon15Jan202420:00Mestni kino Domžale
Filmski abonma PONEDELJEK in IZVEN
Hirayama se zdi povsem zadovoljen s preprostim življenjem čistilca stranišč v Tokiu. Živi v skromnem stanovanju, polnem starih kaset, knjig in fotografij. Njegovi dnevi potekajo v mirnem in ustaljenem ritmu: zjutraj vstane, si pristriže brke, poskrbi za svoje rastline, obleče modri kombinezon in sede v kombi. Na poti v službo posluša glasbo, med odmori fotografira drevesa, zvečer bere … Niz nepričakovanih srečanj pa postopoma razkrije več o njegovi preteklosti.
Več informacij o filmu je dostopnih tukaj
nagrade
Cannes (nagrada za najboljšega igralca, nagrada ekumenske žirije); Asia Pacific Screen Awards (nagrada za najboljši film) -
tor16Jan202409:30 - 10:30Knjižnica Domžale
igrarije v knjižnici
Na igralnih uricah želimo otrokom in staršem/dedkom in babicam predstaviti zanimive in predvsem kakovostne didaktične igrače ter posebne igralne knjige, ki so otrokom še posebej zanimive.
Starše/dedke in babice vabimo, da v naši družbi preživijo prijetno igralno urico s svojimi otroki/vnuki.
Vstop prost! Vabljeni!
-
tor16Jan202419:00Mestni kino Domžale - Kinoklub
Film prikazuje družino Šterk in odnose v luči nenehne odsotnosti avaturističnega očeta Jureta Šterka, prvega slovenca, ki je objadral svet. Kljub temu, da je dosegel nekaj velikega, je to potisnjeno v ozadje. Režiser Igor Šterk tega ekscentričnega moža prikaže tako, kot ga je doživljal kot njegov pogosto zapostavljeni sin. Preiskuje kompleksne družinske odnose in dinamike, ki so znane tudi marsikateri bolj običajni družini.
iz prve roke
»Jadralski podvigi in tragično izginotje očeta niso bili razlog za ta film. Kar me je pritegnilo, so bili trenutki v naši družini – žalostni, trpki, a hkrati komični in absurdni. Ti odslikavajo kompleksnost odnosov v naših življenjih.«– Igor Šterkodmevi medijev
»Šterkijada, avtobiografski portret režiserjeve družine, je [Festival slovenskega filma] že z odprtjem zapeljal na odprto morje: v razburkane odnose družinske celice, katere dinamiko diktira avanturistični oče, ki v begu od vsakršnih očetovskih in partnerskih odgovornosti v dolgih časovnih intervalih jadra čez Atlantik. A Jure Šterk, ekscentrični posebnež, ki leta 1994 postane prvi Slovenec, ki na 6,5 metra dolgi barki objadra cel svet, skozi osebno, družinsko perspektivo, v katero ga postavlja njegov sin, dobi drugačno dimenzijo. Za neustrašnim jadralcem, ki na morju vedno znova išče nove izzive, se skriva predvsem nepozoren in nezvest mož ter pogosto sebičen starš, ki svoje želje in ambicije vseskozi postavlja na prvo mesto. Jadranje kot motiv zato pogosto ostaja nekje v ozadju, izven vidnega polja, medtem ko v ospredje stopajo njegove posledice: razpoke v odnosih, osamljenost in kontinuirano razočaranje žene ter sinov introspektivni potop v okoliščine, ki so definirale njegovo otroštvo. /…/ gre za pogumen in iskren film, ki se ne boji zazreti v režiserjeve lastne pomanjkljivosti /…/.« – Veronika Zakonjšek, Dnevnik -
tor16Jan202420:00Mestni kino Domžale
Takumi in njegova osemletna hčerka Hana prebivata v majhni vasi sredi gozdov. Tako kot generacije pred njima živita skromno življenje v skladu z ritmi in zakoni narave. Ko v vas nekega dne prispejo predstavniki tokijskega podjetja, da bi predstavili načrte za gradnjo glampinškega naselja, prebivalcem hitro postane jasno, da utegne projekt ogroziti krhko ekološko ravnovesje in za vedno spremeniti njihov harmonični način življenja … Ryusuke Hamaguchi se po mednarodnem uspehu filma Drive My Car vrača s skrivnostno, počasi tlečo zgodbo o človekovem zapletenem razmerju z naravnim svetom. Dobitnik velike nagrade žirije v Benetkah.
Podrobnejše informacije o filmu so dostopne tukaj
nagrade
Benetke (srebrni lev – velika nagrada žirije, nagrada FIPRESCI, nagrada mlade žirije); Asia Pacific Screen Awards (velika nagrada žirije); London (nagrada za najboljši film)portret avtorja
Japonski režiser Ryusuke Hamaguchi se je rodil leta 1978 in diplomiral na Umetniški univerzi v Tokiu. Mednarodno se je uveljavil leta 2015, ko je njegova epska melodrama Happi Awa v Locarnu osvojila posebno omembo za scenarij in nagrado za najboljšo igralko. S skrivnostno romanco Asako I & II (Netemo sametemo) se je tri leta kasneje uvrstil v uradni program festivala v Cannesu. Triptih O naključju in domišljiji (Guzen to sozo) je režiserju prinesel srebrnega medveda na Berlinalu, film Drive My Car (Doraibu mai ka) pa nagrado za najboljši scenarij v Cannesu in oskarja za najboljši mednarodni celovečerec. -
sre17Jan202412:00:00-14:00:00Knjižnica Domžale
Brezplačno izobraževanje za otroke in mladino
V Knjižnici Domžale vas lahko naučimo uporabe Cobissa in pokažemo delovanje aplikacij, povezanih s Knjižnico Domžale in knjigami, ki jih lahko uporabljate na pametnih telefonih in/ali tablicah /mCOBISS, DomLib, Biblos .../.
- Kako iskati gradivo in razbrati ključne informacije o najdenih zadetkih?
- Kako uporabljati servis Moja knjižnica in zakaj je uporaben?
- Druge informacije o COBISS-u in aplikaciji mCOBISS.
Prijave na tel. št.: 01/ 724 12 04 /Oddelek za otroke in mladino/
-
sre17Jan202419:00Knjižnica Domžale
Kulturna društva se predstavijo
Vabljeni na predstavitev Likovne sekcije DU Lukovica.
Člani društva sodelujejo na mnogih likovnih prireditvah v okviru občine in tudi izven občinskih meja (likovne kolonije, ex-temperi, razpisi, natečaji, razstave … ) ter dosegajo vidne uspehe.
org.: JSKD Domžale, Knjižnica Domžale
-
sre17Jan202420:00Kulturni dom Franca Bernika Domžale
abonma koncertni MODRI in IZVEN
Vsebino tega koncerta bi lahko poimenovali tudi Čajkovski proti Italijanom. Obeta se nam dvoboj Severa in Juga, poslastica romantičnih melodij in virtuoznosti. Centralno delo bo Serenada za godala Čajkovskega. Ta skladba je sestavni del vsakega komornega orkestra in nudi veliko trenutkov, kjer se orkester lahko pokaže (ali tudi ne) v največjem sijaju. Sicer kar klasično zastavljena, mozartovska oblika prvega stavka, z znanim valčkom v tretjem stavku, ki kar vabi, da bi zaplesala cela dvorana, in variacijami na rusko temo v zadnjem. Ta nas pripelje do še ene romantične značilnosti, prebujanja nacionalne zavesti, ki je prisotna v mnogih delih romantičnih skladateljev.
Drugi del koncerta bo mala parodija koncerta opernih arij, in sicer brez pevca. Koncerti opernih arij spadajo med najlažje prebavljive in najbolj romantične koncerte klasične glasbe na najbolj elitnih prireditvah, mar ne?! Pevski del bo tokrat prevzel klarinet, ki bo prireditev brez besed, a vseeno viteško odrešil stereotipnega dretja in slavljenja visokih C-jev in mu na trenutke dodal še eno romantično značilnost, virtuoznost, ki včasih meji že na demonsko. Paganini in Liszt sta bila najbolj eminentna predstavnika te mode. Na izbrane teme sta lahko improvizirala ure in ure z nizi do takrat še neslišanih, izredno virtuoznih variacij. Nove tehnike, novi zvoki, nova sozvočja.
Individualna virtuoznost je bila v romantiki zelo popularna. To je bil navdih mnogim pihalcem in inovatorjem, da so izpopolnili tudi pihalne inštrumente, da so lahko tudi oni vstopili v tekmo z navadami in duhom časa. Tako so tudi posamezni pihalci poskušali posnemati virtuoznost godalnih inštrumentov in denimo začeli skladati variacije na znane teme iz oper. Ker pa s pihalnim inštrumentom ni možno igrati sozvočij in akordov tako, da bi zveneli istočasno, so se rodili vzorci, ki ustvarjajo le iluzijo večglasnosti (melody and broken chords, yeah baby!). Kičasto-sladke melodije, vzete iz konteksta tragike, ekstaze, a zato okrancljane z inštrumentalnim »ognjemetizmom«. To je torej to!
Obeta se Vam resnično romantično obarvan večer. Mogoče končamo še z italijanskimi popevkami, da bo ja res »romantično« in kot na najbolj elitnih poletnih prireditvah. Tega res nikakor ni za zamuditi …
Mate Bekavac
Cena vstopnice: 20 €
-
čet18Jan2024ned18Feb20240:00Kranjska gora
Vabimo otroke na 4-dnevni smučarski tečaj v času šolskih počitnic.
Tečaj bo potekal v Kranjski gori, urejen je dnevni prevoz.
Prijave že potekajo prek spletne strani Smučarskega društva Domžale.
-
čet18Jan2024pet23Feb20242:00Bohinj
Bohinj – 6 dnevni spalni zimski tabor (18. februar 2024 – 23. februar 2024)
Za smučarje in deskarje na snegu.
Predvsem za mladino od 9. leta naprej, priporočamo tudi srednješolcem.Nastanjeni bomo v hostlu Pr´ Budkovič, Triglavska cesta 50, Bohinjska Bistrica.
Izbirate lahko med:
Programom A: tečaj – 25 urni klasični tečaj smučanja ali bordanja.
Programom B: prosto smučanje in deskanje pod nadzorom in spremstvu učiteljev – poudarek na spoznavanju vseh terenov (urejene in neurejene proge, ni klasičnega tečaja učenja smučanja in deskanja in ni za začetnike).