Koledar dogodkov
-
čet20Jul202310:00Mestni kino Domžale
Po projekciji brezplačna ustvarjalna delavnica
Prisrčna, a nerodna 16-letna Ruby Škrgar bi rada bila običajna gimnazijka, vendar se večinoma časa počuti nevidno. Svojo simpatijo na rolki poučuje matematiko, a zdi se, da jo on občuduje le zaradi njenih fraktalov. Poleg tega se Ruby ne sme družiti z otroki na plaži, ker ji je njena preveč zaščitniška mama prepovedala, da bi sploh stopila v vodo. Ko pa Ruby prekrši mamino prvo pravilo, odkrije, da je neposredna potomka bojevniških krakenskih kraljic ter da ji je usojeno, da podeduje prestol po svoji ukazovalni babici, bojevniški kraljici sedmih morij. Krakni so zaprisegli, da bodo ščitili svetovne oceane pred nečimrnimi, moči željnimi morskimi deklicami, ki se že od nekdaj borijo s krakni. Pri tem pa obstaja ena velika težava: lepo in priljubljeno novo dekle na šoli Chelsea je po naključju morska deklica.
-
čet20Jul202319:00Mestni kino Domžale
Mašhad, duhovna prestolnica Irana. Po mračnih stranskih ulicah se na motorju vozi moški in išče prostitutke. Zvabi jih k sebi domov, zadavi z njihovo naglavno ruto, nato pa medije obvesti, kam je odvrgel truplo. Said Hanei, zgleden državljan in vzoren družinski oče, verjame, da z uboji »moralno pokvarjenih žensk« le izpolnjuje svojo versko dolžnost in čisti ulice »svetega mesta«. Medtem ko število žrtev narašča, v Mašhad pripotuje novinarka Rahimi, da bi raziskala, zakaj policiji še ni uspelo prijeti zločinca …
Podrobnejše informacije o filmu so dostopne tukaj.
Nagrade
Cannes (nagrada za najboljšo igralko); enajst nagrad robert Danske filmske akademije, vključno za najboljši film; nagrada bodil Danske zveze filmskih kritikov za najboljši scenarij; štiri nominacije za evropsko filmsko nagrado, vključno za najboljši film; Stockholm (nagrada za najboljši film in najboljšega igralca); Fantastic Fest (nagrada za najboljšo režijo); Seville (nagrada za najboljšo igralko); danski kandidat za oskarja. -
čet20Jul202321:30Arboretum Volčji Potok
Filmski večeri v Arboretumu
Prva prava komedija, ki je nastala v Sloveniji, pripoveduje o življenju srednješolcev. Trije sošolci, ki morajo opravljati maturo, se dogovorijo, da mora Samo, eden izmed njih, osvojiti hčerko profesorja Cosinusa in tako priskrbeti matematične naloge. Ko Samo Vesno bolje spozna, se resno zaljubi vanjo in o nalogah noče več ničesar slišati. Medtem pa Vesna od Samovega sošolca izve za njihov načrt in Sama noče več videti. Toda na koncu se stvari razjasnijo in glavni junaki spet postanejo prijatelji (in tudi kaj več).
Vstop na otvoritveno projekcijo Filmskih večerov v Arboretumu je prost!
-
pet21Jul202319:00Mestni kino Domžale
Ru je živahen in radoveden maček, ki odkriva življenje na strehah Pariza. Njegova usoda se spremeni, ko ga posvoji desetletna Clémence. Nekega dne se družina odpelje v kočo v osrčju gora. Tako se začne izjemna pustolovščina Clémence in Ruja, ki bosta skupaj odkrivala gozd, srečala skrivnostno Madeleine in doživela čudovito zgodbo, ki ju bo za vedno spremenila.
O avtorju
Guillaume Maidatchevsky je francoski režiser in strokovnjak za živali, ki je delal tako za neodvisne produkcije kot za velike francoske in mednarodne televizijske kanale, kot so National Geographic, BBC, Discovery, ZDF, Sky … Študij biologije ga je postopoma usmeril v snemanje filmov z ekološkim pomenom. Največkrat piše in režira zgodbe, povezane z naravo in varovanjem okolja. Ljudi rad spodbuja k sanjarjenju in pripovedovanju zgodb, živali pa snema, kot bi snemal igralce, na višini njihovih oči. Zanj ima vsaka žival svojo osebnost, s svojimi filmi pa skuša pripovedovati univerzalne zgodbe.Iz prve roke
»Iz knjige smo ohranili predvsem perspektivo živali z njihovim dojemanjem narave. Z mačkom je to še toliko bolj zanimivo, ker ga ni mogoče »disciplinirati« tako hitro kot psa. Maček živi med dvema svetovoma, domačim in zunanjim, ima svojo neukrotljivo plat, svojo voljo. /…/ Mačka sem hotel prikazati takšnega, kot je. Včasih je ljubek, a je tudi lovec, plenilec, ki se zna igrati s svojim plenom; gre za žival, ki zjutraj na vrtu ubije ptico, zvečer pa prede na vašem kavču. Želel sem, da otroci spoznajo, da ima maček svojo svobodo in da se sam odloča, ali jo bo izkoristil ali ne.« Guillaume Maidatchevsky -
pet21Jul202321:30Arboretum Volčji Potok
»Ne bodo se je bali, dokler je ne bodo razumeli. In ne bodo je razumeli, dokler je ne bodo uporabili. Teorija vas bo pripeljala le tako daleč.« J. Robert Oppenheimer
Zgodba novega filma Christopherja Nolana spremlja ameriškega znanstvenika J. Roberta Oppenheimerja in njegovo vlogo pri razvoju prve atomske bombe. Obenem pa raziskuje njegov osebno razcepljenost, saj mora tvegati uničenje sveta, da bi ga rešil.
zanimivosti
Film temelji na s Pulitzerjevo nagrado nagrajeni knjigi American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer avtorjev Kaija Birda in Martina J. Sherwina.
Oppenheimer je posnet v kombinaciji IMAX 65 mm in 65 mm filmske fotografije velikega formata, vključno s prvimi deli v črno-beli analogni fotografiji IMAX. -
sob22Jul202318:30Mestni kino Domžale
V novem delu misije se Ethan Hunt in njegova ekipa podajo na najnevarnejšo misijo doslej: izslediti grozljivo novo orožje, ki ogroža vse človeštvo, preden pade v napačne roke.
-
sob22Jul202321:00Poletno gledališče Studenec
Kulturno društvo Miran Jarc Škocjan pri Domžalah lepo vabi v soboto, 22, julija 2023, ob 21. uri v Poletno gledališče Studenec k premiernemu ogledu domače gledališke predstave, komedije s petjem z naslovom Kadar se ženski jezik ne suče.
Dr. Vojmil Rabadan – avtor, režiser, gledališki teoretik, dramatik in romanist – je slovenski javnosti znan kot avtor prve dramatizacije Vandotove povesti Kekec in po vrsti drugih predstav, med katere sodi tudi pričujoča francoska farsa. V predstavi Kadar se ženski jezik ne suče nastopijo številna bistvena nasprotja – pamet zoper nespamet, pretkanost zoper iskrenost in poštenost. Poleg tega avtor na svojstven in humoren način gledalca opozarja na zvitost in korupcijo, ki segata še posebej v današnji čas. Vsak si lahko po svoje izbere nauk, čeprav je glavni namen te komedije občinstvo razveseliti in spraviti v smeh ter dobro voljo. V priredbi je Alojz Stražar obsežno besedilo skušal nadomestiti s pesmimi. Besedilo predstave je smotrno in zasnovano na bistrem opazovanju, od igralcev pa zahteva veliko mero situacijske komike, saj ta zagotavlja uspeh predstave.
Kadar se ženski jezik ne suče je le eno izmed gledaliških del, ki jih bodo v sklopu 23. Kulturnega poletnega festivala Studenec uprizorili na odru Poletnega gledališča Studenec.
V Komediji s petjem Kadar se ženski jezik ne suče bodo nastopali:
Vstopnice za ogled domače gledališke predstave Kadar se ženski jezik ne suče so že naprodaj (cena 20 eur odrasli/15 eur otroci do 14. leta starosti) in sicer na spletni strani Poletnega gledališča Studenec, kjer so dostopne tudi podrobnejše informacije o sami gledališki predstavi.
Prevzem vstopnic bo mogoč na blagajni Poletnega gledališča Studenec na dan prireditve ( v soboto, 22, julija 2023) od 19.30 dalje.
Petra Petravič; Foto: Kulturno društvo Miran Jarc Škocjan pri Domžalah
-
sob22Jul202321:30Arboretum, Volčji Potok
Če živiš v Barbie deželi, pomeni, da si popolno bitje na popolnem mestu. Razen če imaš totalno eksistencialno krizo. Ali pa si Ken ... Zato se Barbie nekega dne odloči, da bi rada doživela še resnični svet in Ken se ji bo seveda pridružil.
-
ned23Jul202318:00Mestni kino Domžale
Če živiš v Barbie deželi, pomeni, da si popolno bitje na popolnem mestu. Razen če imaš totalno eksistencialno krizo. Ali pa si Ken ... Zato se Barbie nekega dne odloči, da bi rada doživela še resnični svet in Ken se ji bo seveda pridružil.
-
ned23Jul202320:30Mestni kino Domžale
»Ne bodo se je bali, dokler je ne bodo razumeli. In ne bodo je razumeli, dokler je ne bodo uporabili. Teorija vas bo pripeljala le tako daleč.« J. Robert Oppenheimer
Zgodba novega filma Christopherja Nolana spremlja ameriškega znanstvenika J. Roberta Oppenheimerja in njegovo vlogo pri razvoju prve atomske bombe. Obenem pa raziskuje njegov osebno razcepljenost, saj mora tvegati uničenje sveta, da bi ga rešil.
zanimivosti
Film temelji na s Pulitzerjevo nagrado nagrajeni knjigi American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer avtorjev Kaija Birda in Martina J. Sherwina.
Oppenheimer je posnet v kombinaciji IMAX 65 mm in 65 mm filmske fotografije velikega formata, vključno s prvimi deli v črno-beli analogni fotografiji IMAX.