Učenci in dijaki lokostrelci na državnem dvoranskem prvenstvu v Kamniku

Športna hala Kamnik je bila zadnjo marčevsko nedeljo, 26. marca 2023, prizorišče šolskega dvoranskega državnega prvenstva v lokostrelstvu, ki ga je uspešno organiziral Lokostrelski klub Kamnik. Prijavljenih je bilo 246 učencev in dijakov z 121 osnovnih in srednjih šol. Največ, kar 141, tekmovalcev je streljalo z golim lokom (GL), 92 z ukrivljenim (UL) in 13 s sestavljenim lokom (SL). Tekmovalci so se pomerili v več kategorijah: učenke in učenci od 1. do 3. razreda, od 4. do 6. razreda in od 7. do 9. razreda ter dijakinje in dijaki. Tekmovanje je izredno pomembno za promocijo lokostrelstva med mladimi.

Izmed lokalnih osnovnih šol se je prvenstva največ učencev udeležilo z OŠ Komenda Moste: Maša Strajnar (14.) in Jošt Pibernik (27.) (oba GL 4-6), Julija Serko (9.), Lucija Serko (21.) in Eva Zarnik (23.) (vse GL 7-9), Brin Požun (10., UL 4-6) ter Jan Prekupec (24., UL 7-9). Ekipa Serko J. – Požun – Prekupec je zasedla 17. mesto med osnovnošolskimi ekipami.

OŠ Toma Brejca Kamnik je tekmovala s šestimi učenci: Samo Vrbec, ki je postal državni prvak, Lin Movern Lukše (22.), Rok Lipovšek (28.), Iza Vinkovič (9.) in Zoja Ivana Ribič (12.) (vsi UL, 7-9) ter Gabriel Hiti (12., UL 4-6). Ekipno so učenci Vrbec – Vinkovič – Movern Lukše zasedli odlično 4. mesto med osnovnošolskimi ekipami.

OŠ Laze v Tuhinju je zastopala Pika Galin Modrijan (6., UL 4-6), OŠ Stranje pa Žan Puškar (23., UL 7-9).

Poleg tega je več mladih tekmovalcev Lokostrelskega kluba Kamnik uspešno zastopalo svoje osnovne in srednje šole. Urban Šimec je bil odličen tretji, Jaka Gnidovec pa 16. (oba UL 7-9). Državna prvakinja v svoji kategoriji je postala kamniška gimnazijka Katja Šarec (SL). Z ukrivljenim lokom je Lara Ošap osvojila bronasto medaljo, tekmovali pa so še: Anja Šarec (4.), Pia Zabret Verbole (8.), Urša Aleksandra Bergant (10.), Sofia Mihalič (13.) in Maj Berčič (12.) (vsi UL). Dijakinje Zabret Verbole – Nonkovič – Peterle so osvojile bronasto medaljo med srednješolskimi ekipami.

Vsem tekmovalcem in še posebej dobitnikom odličij čestitamo!

Več rezultatov na si lahko ogledate na povezavi tukaj.

Avtorica: Patricija Verbole, LKK; Foto: LKK, Tomaž Jevšenak