Judoistka Nastja Drakšič Koštomaj postala državna prvakinja

V soboto, 27. maja 2023, je v Lendavi potekalo državno prvenstvo v judu za kategorije starejših dečkov in deklic U14 ter mlajših članov in članic U23.

V kategoriji U14 je Judo klub Komenda osvojil 3 kolajne in se uvrstil na 11. mesto izmed vseh udeleženih klubov. Članica Judo kluba Komenda, sicer Kamničanka Nastja Drakšič Koštomaj je v kategoriji starejših deklic do 36 kg postala državna prvakinja za leto 2023. Nastja se je našemu klubu najprej pridružila na judo šoli v Šmartnem v Tuhinju in ker je izkazala velik talent in močno voljo, svojo pot nadaljevala kot tekmovalka v klubu na Virtusu v Kamniku.

Kolajno sta osvojila še Leon Adrović (U14) in Teo Bizjak (U14), ki sta bila oba tretja, vsak v svoji težnostni kategoriji. Za las so se stopničke izmuznile dvema tekmovalcema in sicer Urški Dovečar in Jonu Potočarju, ki sta se odlično borila in se uvrstila na nekoliko nehvaležno, a vseeno vrhunsko 4. mesto. Do uvrstitve je prišel tudi Rok Ravnikar, ki je bil sedmi, brez pa je žal ostal naš zvesti tekmovalec Martin Zupančič.

Med mlajšimi članicami sta nastopili dve tekmovalki, in sicer Haya Veinhandl Obaid, ki je v kategoriji mlajših članic U23 do 57kg osvojila odlično 3. mesto, kar je za tako mlado tekmovalko (letnik 2008) zelo zadovoljiv uspeh ter Brina Frece, ki je bila v kategoriji – 63 kg peta.