Judo klub Komenda na mednarodnem turnirju v Trstu med najboljšimi

V nedeljo, 4. decembra 2022, je Judo Societa Ginastica Triestina organizirala 43. Mednarodni turnir Citta di Trieste, na katerem je tekmovalo 293 tekmovalcev in tekmovalk iz 52 klubov in 4 držav. Tekmovalci Judo kluba Komenda so pokazali odlično predstavo dobrih borb in osvojili 6 kolajn, katere je podelil olimpionik Fabio Basile, ki le leta 2016 v Riu osvojil zlato olimpijsko medaljo v kategoriji do 66kg.

Na tekmovanju sta se najbolje odrezali Haya Veinhandl Obaid, ki je nastopila kar v dveh starostnih kategorijah in sicer je v U15 premagala vso konkurenco in osvojila zlato, v starejši kategoriji U18 pa prav tako nastopila v finalnem bloku in zaključila na 3. mestu. Zlato medaljo si je priborila tudi Timeja Starovasnik U15, ki je pokazala odlično pripravljenost in močno voljo za zmago. Vse do velikega finala je uspelo priti tudi Žigi Klariću, ki je imel težko nalogo, saj je nastopal v kategoriji +81kg in se tako boril tudi proti 30kg težjim nasprotnikom. V finalu je priznal premočnasprotniku iz Hrvaške in osvojil 2. mesto. Tretja sta bila še Stepan Kholodov (U13), Karim Veinhandl (U15). Kljub zelo dobrim borbam so brez stopničk tokrat ostali Martin Zupančič in Maj Lokar Gros – 5. mesto ter Luka Žagar – 7. mesto.

REZULTATI

U13 (Stepan Kholodov, 3. mesto; Martin Zupančič, 5. mesto
U15 (Timeja Starovasnik, 1. mesto; Haya Veinhandl Obaid, 1. mesto; Karim Veinhandl, 3. mesto)
U18 (Žiga Klarič, 2. mesto; Maj Lokar Gros, 5. mesto; Luka Žagar, 7. mesto;  Haya Veinhandl Obaid, 3. mesto)

Avtorica: Katarina Kumer; Foto: Judo klub Komenda