Ob reki Pšati bo zaživel Festival EkoReka

Ob reki Pšati bo jutri, v soboto, 6. junija, potekal Festival EkoReka, dogodek, namenjen spoznavanju narave, raziskovanju vodnega okolja in druženju na prostem. Festival se bo začel ob 9. uri na območju ob Staretovem drevoredu in reki Pšati.

Organizatorji pripravljajo pester program za vse generacije. Obiskovalci bodo lahko raziskovali življenje v reki in ob njej, spoznavali vodne organizme, ptice, opraševalce ter obrežne rastline. Med zanimivejšimi vsebinami bodo tudi predstavitev ribje steze, ustvarjalne delavnice v naravi in različne raziskovalne aktivnosti za otroke in odrasle.

Posebno doživetje bo tudi glasbeni nastop Uroša in Tjaše Steklasa, ki bosta poskrbela za prijetno festivalsko vzdušje.

Festival EkoReka želi obiskovalcem približati pomen ohranjanja vodnih ekosistemov ter pokazati, da je reka veliko več kot le vodotok. Predstavlja prostor življenja, povezovanja ljudi in sobivanja z naravo.

Organizatorji obiskovalcem priporočajo prihod peš ali s kolesom. Za tiste, ki bodo na dogodek prišli z avtomobilom, bo na voljo parkiranje pri Kulturnem domu Mengeš.

Ob lepem vremenu se ob Pšati obeta dan, poln raziskovanja, ustvarjalnosti, zabave in sproščenega druženja v naravi.

Avtor: Občina Mengeš

Tagi