Javna svetovalna služba v čebelarstvu, ki deluje v okviru Čebelarske zveze Slovenije (ČZS), je ob pomoči avtorjev Darinke Čobec, Marte Lamovšek, Marije Pilko, Milene Dimec, Branka Bizjana, Angele Zajc in Mojce Kraljič izdala zanimivo knjižico idej Čebela: Ustvarjalne ideje 2. del.
V uvodu nam predsednik ČZS Boštjan Noč razloži, čemu služi knjižica tisočerih idej. No, ravno tisoč jih ni, so pa tiste, ki so tokrat objavljene, zanimive, koristne in narejene iz materialov, ki se nahajajo pri vsaki hiši. S knjižico ustvarjalnih idej želimo slovensko čebelarstvo in vse povezano z njim približati našim najmlajšim.
Prepričan sem, da bo knjižica dobrodošel pripomoček v vrtcih, šolah in tudi doma in da bo dosegla svoj namen, ki je otroku predstaviti čebelarstvo v najširšem smislu besede in to skozi ustvarjanje – to so tudi v uvodu zapisane besede predsednika ČZS Boštjana Noča. Urednica knjižice Lidija Senič, vodja strokovnih služb na ČZS, je skrbela tako za tehnično kot organizacijsko plat izdaje knjižice.
In kaj lahko ob pomoči knjižice skupaj z otroci naredimo? Čebelica-ropotulja je že ena izmed umetnin, ki lahko nastanejo pod otroškimi prsti, seveda ob pomoči starejših. Če imamo papirnato brisačko, črn flomaster, vodene barvice, čopič , vodo, lepilo in zelen list formata A4 lahko ustvarimo čudovito kompozicijo, ki se imenuje Na travniku. Čebelica lutka lahko poživi naše že tako lepe sobne rastline, izdelamo lahko tudi čudovite rože, voščilnice v obliki čebelnjaka, leseno priponko čebele, čebele iz orehov, sliko iz semen, ki ob pogledu nanjo navduši opazovalca, čebelo kot hranilnik in še mnoge druge zanimive in uporabne ter praktične stvari.
Avtor: DJD; Foto: DJD