Slovenski navijači kluba FC Bayern München razočarani, a vseeno optimistični

Ves nogometni svet je včeraj zvečer spremljal povratno tekmo polfinala nogometne lige prvakov med Bayernom iz Münchna in Realom Madrid, ki je potekala na sloviti Münchenski Allianz Areni. Tako je bilo tudi v Zorro baru v Domžalah, ki se je za ta večer spremenila v to slovito areno, saj so ga »zasedli« slovenski fani iz Kluba podpornikov FC Bayern München (Fan Club FC Bayern München Supporters Slovenija), ki pa so bili iz minute v minuto bolj kislih obrazov, saj njihovi ljubljenci niso pokazali vsega kar znajo in so zmago tako rekoč prepustili kraljevemu klubu.

Zorro bar v Domžalah je tudi tokrat spominjal na slovito Münchensko Allianz Areno, saj je bil bar obarvan v barve tega slovitega nemškega kluba. Razobešeni transparenti, navijači v rdečih majicah, šalih in kapah, ki so nestrpno pričakovali zmago svojih ljubljencev. Na žalost pa so bili obrazi navijačev iz minuto v minuto bolj kislih obrazov, saj je bilo hitro jasno, da bo kraljevi klub tokrat pokopal njihove ljubljence. Madridski Real je na povratni tekmi polfinala nogometne lige prvakov kar s 4:0 povsem potolkel Bayern iz Münchna in se s skupnim izidom 5:0 uvrstil v veliki finale.

Kot je za naš portal povedal predsednik slovenskega Kluba podpornikov FC Bayern München (Fan Club FC Bayern München Supporters Slovenija) Damjan Genc, so se slovenski navijači tega slovitega nemškega kluba tudi tokrat v Zorro bar v Domžalah zbrali v lepem številu. Tokrat je bil med njimi tudi navijač iz Münchna, ki je ravno te dni v Sloveniji in si je želel tekmo ogledati s slovenskimi ljubitelji tega kluba.

Genc je dejal, da je bil tokratni poraz njihovih ljubljencev zelo boleč, ki ga ne bodo kar tako zlahka pozabili. Razlog za poraz pripisujejo trenerju Guardioli. Kritika leti na sistem igre, ki ni bila tipična nemška igra. Po njegovih besedah je bila igra brez idej. Vendar kakor pravi Genc, bodo preživeli tudi ta poraz.

pa ljubitelji tega slovitega nemškega kluba že veselijo naslednje tekme. 17. maja, ko bo v Berlinu potekal finale v GBP pokalu – Nemškem prvenstvu, kjer se bo FC Bayern München pomeril z Dortmundom. Slovenski podporniki bavarskega kluba bodo ta dan navijali in spodbujali svoj klub, da jim uspe tudi letos osvojiti to lovoriko. Lani je sloviti bavarski klub osvojil vse tri možne lovorike.

Tudi tokrat so v Zorro baru poskrbeli, da so si navijači lahko dobro okrepčali, saj je Hans Dietrich iz zgornjega trga glavnega bavarskega mesta pekel slastne hamburgerje in pivske klobase, ki so jih navijači zalili s pivom. Za strežbo pa je tokrat skrbela Franziska Müller iz zgornjega šanka Allianz Arene Bayren München.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Miha Ulčar