Zmaga Helios Suns in napovedi za četrtfinale Sixt Alpe Adria Cup-a

Včeraj so se odigrale tekme Sixt Alpe Adria Cupa, ki so že delno določile dvojice četrtfinalov, ki bodo 3. in 24. februarja 2016. V Traiskirchnu so slavili Helios Suns (51:58), tekmo med Prievidzo in Zagrebom, ki je odločala o 1. mestu v skupini B, pa je zaznamovala visoka zmaga Slovakov (90:62). Tako sta že določena dva fiksna četrtfinalna para, in sicer Traiskirchen : Prievidza ter Levice : Zagreb. Za ostala dva bo potrebno počakati do sobote, 30. januarja.

Včerajšnja tekma med avstrijskim Traiskirchnom in Domžalami je že od začetka nakazovala na boj z malo zadetki. Igra še zdaleč ni bila dobra, je bila pa tekma od prve do zadnje minute napeta. Večino časa so vodili Avstrijci, tik pred polčasom pa so Helios Suns uspeli izenačiti rezultat. V zadnji četrtini Traiskirchen Lions niso imeli sreče. Donatas Tarolis si je zvil gleženj, štiri minute pred končnim piskom, pa je Aleksander Vuletić dobil udarec s komolcem v obraz in oba sta morala zapustiti igrišče. Tako oslabljena avstrijska ekipa je naredila nekaj napak v obrambi in Domžalčani so uspeli zadeti dve odločilni ”trojki”, ter na koncu slavili s 7 točkami razlike.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: KK Helios Domžale