V Rogaški Slatini preobrat z napako

Domžalski košarkarji so s porazom začeli Ligo Nova KBM za prvaka, z 90:83 so morali priznati premoč domači Rogaški. Ob dejstvu, da so Helios Sunsi še sredi 3. četrtine zaostajali za visokih 24 točk, končna razlika sploh ni tako dramatična. A če dodamo, da so Domžalčani pet minut pred koncem povedli s 74:75, vse skupaj dobi dodatno perspektivo.

Domači košarkarji Rogaške so tekmo bolje odprli, z razpoloženim Miho Vašlom so hitro povedli z 20:8. Sunsi so so do konca 1. četrtine še uspeli približati na 22:19, na začetku drugega dela igre pa, po trojki Miroslava Pašajlića, celo vodili z 22:24, nato pa se je vse zaustavilo. Ampak resnično, popolnoma zaustavilo. V osmih minutah so prejeli neverjetnih 29 točk, jih sami dosegli le še 7, ob polčasu pa zaostajali za okroglih 20, 51:31.

Ko je v 26. minuti semafor kazal 65:41, so gledalci v Rogaški Slatini že začeli slaviti, potem pa sta udarila mlada Nejc Klavžar in Aljaž Bratec, s pomočjo novega/starega člana Heliosa, Igorja Tratnika. Delnih 17:4 za Sunse je pomenilo domače vodstvo z 69:58 pred zadnjimi desetimi minutami igre.

Tratnik je nadaljeval s simultanko v drugem polčasu in pravzaprav sam Domžalčane pripeljal do izenačenja, piko na i pa je z zadetim prostim metom postavil Jure Besedić za vodstvo s 74:75. Prosti met je bil posledica druge tehnične napake domačega trenerja Damjana Novakovića, s čimer je moral slednji tudi zapustiti klop Rogaške. In očitno je ravno to prebudilo domače, ki so hitro spet prevzeli pobudo in pobegnili na 83:77. V dramatični končnici, 40 sekund pred koncem, ob vodstvu Rogaške s 86:83, so imeli Domžalčani še zadnjo priložnost za izenačenje, a je met Pašajlića zgrešil cilj, domači pa so nato tekmo mirno zaključili za končnih 90:83 in prvo zmago v Ligi Nova KBM za prvaka.

Pri domačih se je z 18 točkami in 6 podajami izkazal Mirza Sarajlija, za Sunse pa je novinec Igor Tratnik prispeval 21 točk (18 v 2. polčasu), po 14 točk sta dodala še Blaž Mahkovic (8 skokov) in Jure Besedić (6 skokov).

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke Rogaški za zmago. Mi si je danes nismo zaslužili, ne glede na to, da smo na koncu nasprotnika ujeli. To, glede na potek tekme, ni bilo zasluženo. Še vedno ne razumem, kako je možno, da smo v šestih minutah dobili 29 točk, glede na to, da imamo dovolj rotacije in smo bili sveži. Po drugi strani pa bi čestital fantom, ki so se borili in po zaostanku za 24 točk skoraj naredili preobrat, za kar pa je zmanjkalo energije.”

Naslednja tekma Domžalčane čaka v sredo, ko se bodo v predzadnjem kolu Lige ABA 2, v Sarajevu pomerili s Sparsi, naslednja tekma domačega prvenstva pa jih čaka prihodnji konec tedna v Kopru, pri Sixt Primorski.

Liga Nova KBM za prvaka, 1. kolo (Rogaška Slatina, 3. 3. 2019)

Rogaška – Helios Suns 90:83 (22:19, 29:12, 18:27, 21:25)

Rogaška: Kosič, Davis 8 (5 skokov, 6 podaj), Božak, Mijović 8, Čevizović, Šantelj 12, Bilić 16 (5 skokov), Pajić 5, Sarajlija 18 (6 podaj), Knežević 9 (7 skokov), Durnik 2, Vašl 12
Helios Suns: Pašajlić 5, Gajić 10, Klavžar 6, Fon, Bratec 5, Oman 2, Tratnik 21, Močnik, Jogan, Mahkovic 14 (8 skokov), Besedić 14 (6 skokov), Šalić 6

Avtor: KK Helios Suns; Foto: KK Helios Suns