V finalu prvenstva U15 Janče in domači Helios Suns Coris

Športna dvorana Domžale v teh dneh gosti zaključni turnir državnega prvenstva za fante U15, v današnjih polfinalih pa so si finalno vstopnico priigrali košarkarji Janč in, na veselje številnih navijačev, tudi domači Helios Suns Coris! V tekmi za 3. mesto se bosta jutri, ob 10.00, pomerila Petrol Olimpija in Terme Olimia Podčetrtek, finale pa se začne ob 12.15.

V prvi tekmi dneva smo spremljali ljubljanski obračun, ki je bil približno izenačen do sredine 2. četrtine, potem pa so košarkarji Janč prestavili v prestavo višje, brez oziranja nazaj, in na koncu proti Petrol Olimpiji A prepričljivo slavili s 97:72. Za zmagovalno ekipo je Arne Osojnik dosegel 22 točk in 8 skokov, Luka Lampret pa 19 točk in 11 skokov, na drugi strani je bil najuspešnejši Vukašin Todorović z 31 točkami.

V drugem polfinalu so v glasnem vzdušju domači Helios Suns Coris dolgo časa “lomili” nasprotnike iz Podčetrtka. Ti so še v 27. minuti vodili (41:43), v zadnjih desetih minutah pa je do izraza prišla daljša domača klop, ki je tekmo dokaj mirno pripeljala do konca in zmage s 75:57. Jan Vide je za “barvarje” dosegel 21 točk in 5 skokov, odličen je bil tudi Jan Zemljič z 18 točkami in 9 skoki. Še ena vsestranska predstava je uspela Gašperju Škorjancu (Terme Olimia), ki je tekmo končal pri 20 točkah, 18 skokih in 6 podajah.

Janče A.

Jutri bo padel zastor nad letošnjo košarkarsko sezono mlajših selekcij, zato vabljeni v Športno dvorano Domžale, navijat za prihodnost slovenske košarke!

Zaključni turnir U15, POLFINALE (ŠD Domžale, 1. 6. 2019)

• Janče A – Petrol Olimpija A 97:72 (19:17, 30:10, 27:22, 21:23)
  • Helios Suns Coris – Terme Olimia Podčetrtek 75:57 (15:19, 18:12, 18:15, 24:11)