Tekmovalci Kluba Borilnih veščin Domžale uspešni na 2. turnirju državnega prvenstva v kickboxingu

V soboto, 26. aprila 2014, je v dvorani Šolskega centra na Ptuju v organizaciji Kluba borilnih veščin Ptuj in Kickboxing zveze Slovenije potekal 2. turnir državnega prvenstva v kickboxingu v disciplinah point fighting in kick light. Na Ptuju se je zbralo 180 tekmovalcev iz 18 slovenskih klubov.

Sladke skrbi
»Tekmovanje je potekalo zelo dobro in tudi kvaliteta borb je bila na visokem nivoju, saj so nastopali skoraj vsi najboljši v teh disciplinah. Selektorska ekipa je bila prav tako zadovoljna in ima težko delo, da izbere najboljše za nastope v reprezentanci Slovenije,« povedo pri slovenski kickboxing zvezi.

Iz Kluba borilnih veščin Domžale so tekmovali: Gaja Hribar, mlajše kadetinje do 42 kg, katera je osvojila 3. mesto, Jan Kresnik, mlajši kadet je v izredno močni konkurenci -42 kg osvojil 5.-8. mesto. Franci Pavlič je leta 2010 leta med člani postal državni prvak v športni disciplini kickboxing športa v K1-rullsu, ter kasneje odšel med sodnike. V sezoni 2014 se je zopet podal v tekmovalne vode in se je preizkusil med veterani v borbah, ter osvojil 1. mesto. Petra Žejavec se je preizkusila v dveh kategorijah -60 kg in do 65 kg. Slavila je v kategoriji -65 kg, v drugi -60 kg jo je za točko premagala izkušenejša tekmovalka iz Zagorja in se je morala zato zadovoljiti z 3. mestom. Reprezentantka Teja Mihelčič je slavila v kategoriji -50 kg, po porazu na prvem turnirju s tekmovalko iz Ptuja 22. marca v Zagorju ob Savi, je na tem turnirju gladko premagala in osvojila 1. mesto, v kategoriji do 55 kg pa jo je premagala znana konkurentka državna prvakinja iz Zagorja. Reprezentantka Hana Mihelčič je slavila v kategoriji do 42 kg in do 46 kg, reprezentant Andrej Repnik je slavil v svoji mladinski kategoriji do 63 kg (3-kratni mladinski državni prvak), prvič pa se je preizkusil v članski kategoriji -63 kg na državnem nivoju in osvojil 2. mesto proti izkušenejšemu tekmovalcu iz Ruš. Marjan Bolhar je tekmoval med člani do 79 kg, kateri je imel preizkus kolena po dolgem počitku brez tekmovanj, po poškodbi utrgane prednje križne vezi iz Svetovnega prvenstva v Turčiji 4. decembra 2013… Poškodbo so dobro sanirali in ojačali na treningih mišice. Imel je tri borbe in vse slavil z 3:0 proti nasprotnikom iz Murske Sobote, Sevnice in Zagorja ob Savi.

Zmagovalci 2. turnirja so postali:

POINT FIGHTING:
ml. kadeti

– 32 kg Glavnik Filip Žan (Braslovče)
– 37 kg in do 42 kg Žan Vrtačnik (Zagorje)
– 47 kg Lan Kokol (Ormož)
+47 kg Patrik Šulek (Ptuj)

ml. kadetinje
– 37 kg Lara Vuzem Vajda (Ptuj)
– 42 kg in do 47 kg Petra Gregorič (Nova Gorica)

st. kadeti
– 42 kg Sven Hojs (Maribor)
– 47 kg Sebastjan Lazar (Izola)
– 52 kg in do 57 kg Maselj Aleksander (Izlake)
– 63 kg Dominik Ljubec (Ptuj)
– 69 kg Sefić Amar (Izola)
+69 kg Tadej Kolander (Zagorje)

st. kadetinje
– 42 kg in do 47 kg Hana Mihelčič (Domžale)
– 50 kg Teja Mihelčič (Domžale)

– 55 kg in do 60 kg Tina Baloh (Zagorje)

mladinci
– 63 kg Rok Gregorič (Nova Gorica)
– 69 kg in do 74 kg Rok Vrtačnik (Zagorje)
– 79 kg Simon Kaisersberger (Ptuj)
– 84 kg Vito Čurin (Ptuj)
– 89 kg Luka Vindiš (Ptuj)
– 94 kg in nad 94 kg Rok Potočnik (Ptuj)