Sunsi nadoknadili 19 točk zaostanka in slavili proti Lovćenu

Domžalski košarkarji so svojim navijačem pripravili še en triler. Po slabem začetku tekme v 18. kolu Lige ABA 2 so sredi 2. četrtine proti Lovćenu zaostajali že za 19 točk, potem pa pripravili nor preobrat, in v dramatični končnici prišli do 6. zmage v letošnji sezoni jadranskega tekmovanja. Lovćen je padel s 77:74, blestel je Besedić z 20 točkami in 7 skoki.

Uvodnih 15 minut tekme je za pozabo. Čeprav brez Nikole Gajića in Blaža Mahkovica, si Domžalčani takšnega začetka ne bi smeli privoščiti. Gostje so zaspano igro domačih, s številnimi napakami, znali izkoristiti in po 1. četrtini vodili že z 9:19. Tistega klika s strani domačih kar ni in ni bilo, Lovćen pa je z delnih 11:2 sredi drugega dela igre povedel že z 11:30. Potem pa se je končno začelo. Na sceno je stopil Jure Besedić, pomagal mu je kapetan Jure Močnik, in prednost gostov se je začela topiti. Prvi je v petih minutah 2. četrtine dosegel 10 točk, drugi jih je dodal še 5, na glavni odmor pa so s prednostjo, a za Sunse precej bolj znosno, odšli košarkarji Lovćena (33:39).

Tretjih deset minut so večino časa nadzorovali Črnogorci, si v 27. minuti priigrali nov malo višji naskok (40:54), a je zaključek četrtine spet pripadel Sunsom. Delnih 13:2 v režiji Besedića, Urbana Omana in Mihe Fona je pomenilo 53:56 na semaforju pred zadnjimi desetimi minutami. Z odličnim Besedićem, ta je danes v statistični rubriki +/- zabeležil neverjetnih +35, so Sunsi povedli s 60:56, a nato spet padli v luknjo in Lovćen je slabe tri minute pred koncem prišel do prednosti šestih točk (65:71).

Prava drama pa se je nato šele začela! Miroslav Pašajlić je s trojko 50 sekund pred koncem Sunse popeljal do novega vodstva z 72:71, v odločilnih trenutkih pa sta Oman in Fon ohranila mirne živce na liniji prostih metov. Gostje so imeli preko Alekse Popovića še priložnost za podaljšek, a njegov met izza črte 6,75m, nekaj sekund pred koncem, ni zadel cilja. Končalo se je z domžalskim slavjem s 77:74.

Miroslav Pašajlić.

Jure Besedić je v zgolj dobrih 15 minutah na parketu dosegel 20 točk in 7 skokov, 13 točk je dodal Đoko Šalić, še eno manj pa Miroslav Pašajlić. Za Lovćen jih je 20-letni Miloš Popović prispeval 20, nekdanji “barvar” in tudi državni prvak s Sunsi, Đorđe Lelić, ki ga je domžalsko občinstvo toplo pozdravilo, je v statistiko vpisal 7 točk in 5 skokov.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Odigrali smo katastrofalno četrtino in pol, vendar se je na srečo zgodilo ravno obratno kot pred dnevi v Rogaški Slatini. Pokazali smo pravi karakter in uspeli zaostanek obrniti v zmago. Zdaj nas čakata dva dni počitka, potem pa se bomo začeli pripravljati na nov obračun z Rogaško. Že zdaj pa vabim navijače, da nam v nedeljo čim večjem številu pomagajo do pomembne zmage v boju za Ligo za prvaka.”

Domžalčani so s šesto zmago v Ligi ABA 2 že nekaj časa mirni pred izpadom, se pa zato v Ligi Nova KBM odvija prava drama v boju za Ligo za prvaka. Sunsi so sicer tri kola pred koncem rednega dela v prednosti dveh zmag, a nič še ni odločenega. Zato bi jim morebitna nedeljska zmaga nad Rogaško prišla še kako prav. Zato to nedeljo, ob 19.00, napolnimo domžalsko športno dvorano in pomagajmo Heliosu do uvrstitve med najboljših šest!

Liga ABA 2, 18. kolo (Domžale, 31. 1. 2019)

Helios Suns – Lovćen 1947 Cetinje 77:74 (9:19, 24:20, 20:17, 24:18)

Helios Suns: Pašajlić 12, Klavžar 4, Fon 8, Bratec 2, Oman 7 (6 skokov), Močnik 8 (11 podaj), Jogan, Besedić 20 (7 skokov), Prepelič, Strel 3, Šalić 13
Lovćen: Pilčević 2 (6 podaj), Popović A. 17 (5 skokov), Vrbica 6, Parača, Lopičić 4, Lelić 7 (5 skokov), Božović, Popović M. 20, Đukanović 14, Hajduković, Todorović 4, Đoković

Avtor: Helios Suns; Foto: Gašper Papež