Številni uspehi domžalskih AS-ov v mesecu maju

Ana Spahič do nove medalje, v mnogoboju pet AS-ov v finalu državnega prvenstva za OŠ

Medtem, ko prizadevnim organizatorjem v Atletskem društvu AS še kar dežujejo čestitke za odlično organizacijo državnega prvenstva je prav, da pozornost usmerimo spet na naše poslanstvo, vzgojo in razvoj mladih AS-ov, ki dosegajo odlične rezultate.

V mesecu mladih, maju so se AS-i udeležili številnih tekmovanj doma in tudi v tujini. V ospredju pa so poleg državnih tekmovanj šolska prvenstva, iz katerih se bodo atleti z najboljšimi rezultati v torek, 7. junija 2016, v Kopru pomerili za naslove najboljših osnovnošolcev v Sloveniji.

V soboto, 28. maja 2016, je v Velenju potekalo Prvenstvo Slovenije v mnogoboju za pionirje in pionirke do 14 let. Štirje AS-i so se domov vrnili z medaljo in 8. mestom v ekipni razvrstitvi pionirjev. Spet se je odlično odrezala Ana Spahić, ki v tej kategoriji nastopa z leto starejšimi vrstnicami. Odličen nastop v mnogoboju, ki obsega tek na 60 in 600 m, skok v daljino iz cone in met vortexa je kronala s svojimi najboljšimi rezultati in klubskimi rekordi prav v vseh disciplinah. Končno 3. mesto je lep uspeh mlade atletinje. Le nekaj sekund hitrejše v zadnjem nastopu, teku na 600 m pa bi ji prinesel celo najvišjo stopničko.V tej zelo naporni disciplini, katero so spremljale neugodne visoke temperature so klubske barve dostojno zastopali tudi pionirji. Jaka Hace je v konkurenci 49 atletov zasedel 11. mesto, Žan Vrhovnik je tekmovanje končal na 23., David Hribar pa na 35. mestu.

Na nedeljskem »domačem« državnem prvenstvu v Domžalah pa sta v kategoriji do 12 let nastopila Jan Marinšek in Petra Pograjc. Jan se je na prvem atletskem nastopu uvrstil na 55. mesto. Petra pa je v močni konkurenci 84 atletinj ,tekmovanje uspešno končala na 23.mestu.

V italijanskem Trbižu se AS-i vsako leto udeležujemo atletskega mitinga za mlade atlete, ki je znan po odlični organizaciji in vzdušju olimpijskega duha. Mednarodna konkurenca je mladim vsekakor lepa spodbuda in nova izkušnja. Letošnje že 32. prireditve, ki je potekala v nedeljo, 15.5. sta se udeležila brata Tomaž in Matjaž Stibrič. Matjaž se je izkazal v skoku v daljino (cona). Poleg osebnega rekorda, prvič preko 3 metre (3.02) se je uspešno kosal s tri leta starejšimi vrstniki ( 10. mesto med 23 udeleženci). Tomaž je tek na 2000 m končal na 6. mestu z osebnim rekordom 7:01.62.

Že 13-ič pa so mlade atlete povabili v Šentjur na tradicionalni atletski miting, ki je letos potekal v soboto, 14.5. Ana Spahić je tokrat nastopila v kategoriji višje, med pionirkami do 16 let. V skoku v daljino (cona) je preskočila 4.79 in se uvrstila na 4. mesto. Tek na 300 m je s časom 44.91 končala na 7. mestu. Jaka Hace je z osebnim rekordom 8.60 v teku na 60 m osvojil nehvaležno 4. mesto. Matjaž Stibrič se hitro približuje meji 10 sekund na 100 m. V kategoriji do 10 let je s časom 10.79 osvojil 15. mesto, v teku na 200 m pa s časom 38.31, 12. mesto. V teku na 300 m se je v konkurenci pionirjev do 16 let izkazal Maks Ulčar, ki je letos krepko popravil svoj najboljši rezultat, ki sedaj šteje 39.18 (7. mesto).

8. in 9. maja je v Domžalah v organizaciji AK Domžale potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Tudi na tem tekmovanju, ki je predvsem ekipnega značaja nismo ostali brez odločja. Vid Savnik je v hoji na 5000 m osvojil 3.mesto (32:34.07). Matic Ulčar se je v teku na 800 m uvrstil na 10. mesto (2:10.71). Dragocene točke, ki jih svojemu klubu prinaša uvrstitev med 12 najboljših je osvojil tudi Maks Ulčar. Uspešen nastop je v številčni udeležbi teka na 200 m z 11. mestom nadgradil še z svojim najboljšim rezultatom, 24.83. Tomaž Stibrič je tek na 3000 m končal na 8. mestu (10:51.69). Rezultat 12:50.26 v teku na 3000 m pa je edini predstavnici mladink Špeli Kešnar zagotovil nastop tudi v finalu Atletskega pokala Slovenije za člane in članice. Ekipno je Atletsko društvo AS bilo uvrščeno na 19. mesto med mladinci in 26. mesto med mladinkami.

Za AS-e pa je vsekakor najbolj pomembno tekmovanje v mesecu maju Področno prvenstvo v atletiki za OŠ. Atletska prireditev, ki jo vsako leto gostijo Domžale in v kateri sodelujejo šolske ekipe iz občin Domžale, Kamnik, Komenda, Medvode, Trzin, Mengeš, Lukovica in Moravče predstavlja kvalifikacije za finalno državno prvenstvo OŠ, ki bo v mesecu juniju v Kopru. Poleg številnih zmag mladih AS-ov na tem tekmovanju je pričakovati uspešne nastope tudi na finalu v katerem bodo nastopili najboljši slovenski mladi atleti.

Deveterica AS-ov je osvojila štiri prepričljive zmage. V konkurenci mlajših pionirjev in pionirk, Žan Vrhovnik v skoku v višino (1.50 cm) in Ana Spahić v teku na 300 m (44.57). Med starejšimi sta brata Ulčar bila najboljša v skoku v daljino Maks (5.61 m) in Matic v teku na 1000 m (2:49.36). Vsi naši zmagovalci so se z odličnimi rezultati uvrstili tudi na finale v Kopru. Pridružil pa se jim bo tudi tretje uvrščeni v teku na 300 m, Jaka Hace (44.60).

Žal ni za vse mesta v finalu. V zadovoljstvo pa so bili najboljši rezultati, ki so jih dosegli ostali AS-i. Jure Hribar, 3. mesto v skoku v višino (160 cm), Tomaž Stibrič, 8.mesto v teku na 1000 m (3:03:70), Iza Steiner 10.mesto v skoku v daljino (3.75) in Evelin Marinšek, 18. mesto v teku na 60 m (9.84).

Naj bo tudi nadaljevanje sezone uspešno! Čestitke in srečno AS-i!

Avtor: AD AS; Foto: Vesna Stibrič, Jure Škrlj