Pia Lovrič uspešno čez 1. krog na mladinskem Grand Slam turnirju v Melbournu

V teh dneh v Melbournu poteka Odprto prvenstvo Avstralije, eden izmed štirih največjih turnirjev za Grand Slam na svetu. Vzporedno s tem članskim turnirjem poteka tudi Grand Slam v mladinski konkurenci, na katerem nastopa tudi domžalska teniška igralka Pia Lovrič, ki je v 1. krogu s 6-3, 6-3 premagala Avstralko Natasho Russell in se s tem uvrstila v nadaljnjo tekmovanje.

Medtem, ko smo v naši deželi še mirno spali, so v avstralskem Melbournu teniške igralke in igralci že vihteli loparje. Med njimi je bila tudi Pia Lovrič, ki je v 1. krogu mladinske konkurence Grand Slama premagala Avstralko Natasho Russell. Z zmago v 1. krogu je Pia tudi edina Slovenka, ki bo nadaljevala z igranjem na tem turnirju, saj je Živa Falkner izpadla v 1. krogu, v katerem jo je s 6-7(5), 6-2, 4-1 izločila Korejka Dayeon Back.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Eurosport