Mladinci ponovili uspeh kadetov!

Z gostujočo zmago proti Jančam, v predzadnjem krogu državnega prvenstva, je mladinska ekipa dosegla še en velik uspeh domžalskega kluba in se že tretje leto zapored uvrstila med najboljše štiri ekipe v Sloveniji!

V nedeljo, 24.03.2013, so domžalski mladinci gostovali pri Jančah. Pred začetkom tekme je bilo jasno, v primeru zmage Heliosa, gredo Domžalčani na zaključni turnir! V primeru slavja Janč, pa bi bilo domžalskih sanj skoraj da konec. Več znanja oz. sreče, kakor koli želite, so imeli na koncu naši košarkarji, ki se s prepričljivo zmago s 76:95 veselijo novega velikega uspeha.

Dovolj zgovoren je podatek, da je Helios povedel že na samem začetku tekme in vodstva vse do konca ni več izpustil iz rok. Tekom prve četrtine je sicer še kazalo, da nas čaka napeto srečanje, a je že drugih 10 minut prineslo drugačno zgodbo. Domžalčani so ta del igre odprli z delnim rezultatom 2:14, med tem zadeli kar 4 trojke (2x Rebec, Hrovat, Jelovič), dobili drugo četrtino s 13:31 in srečanje je bilo praktično odločeno. Semafor je ob polčasu kazal 30:54 za Helios, tako da bi le še naravna katastrofa Domžalčanom lahko preprečila veliko slavje.

V drugem polčasu so izredno razpoloženi nosilci domžalske igre držali Janče na varni razdalji, trener Dejan Čikić pa je ob taki prednosti lahko priložnost za igro ponudil prav vsem košarkarjem. Kot rečeno, končalo se je z visoko zmago Heliosa s 76:95, ki je "barvarjem" prinesla nov nastop na zaključnem turnirju najboljših štirih mladinskih ekip v Sloveniji, že tretji zaporedni (2011 – 1. mesto, 2012 – 3. mesto).

Pri Jančah sta Jaka Bregar in Jure Kocman dosegla po 16 točk, pri Heliosu pa so bili razigrani Gregor Hrovat z 20 točkami, 12 skoki, 6 podajami in 5 pridobljenimi žogami, Taras Velikonja Grbac in Peter Ulčar s po 16 točkami, drugi je dodal še 10 skokov in 4 podaje, Matevž Mavrin s 13 točkami, 7 skoki, 5 pridobljenimi žogami in 4 blokadami ter Matic Rebec z 12 točkami, 5 podajami in 6 pridobljenimi žogami. Ja, res je bil to ekipni uspeh!

Dejan Čikić, trener Heliosa Domžal: "Mladinska ekipa je v drugem delu tekmovanja veliko bolj zrela kot na začetku prvenstva. Obramba je agresivnejša, napad pa veliko bolj kolektiven. Igralci so stopili skupaj in kljub temu, da letos nismo opravili veliko skupnih treningov, dosegajo presenetljivo dobre rezultate. V zadnjem krogu nas čaka še tekma z Olimpijo, kjer hočemo nadaljevati zmagovalni niz. Seveda pa čestitam fantom za uvrstitev na final four!"

Kot je povedal že trener Čikić, Domžalčane naslednji vikend, 31.03., čaka še zadnja tekma rednega dela prvenstva, obračun z Union Olimpijo. Potem pa bo počasi na vrsti že zaključni turnir, na katerem bosta, poleg Heliosa in Olimpije, nastopili tudi ekipi Krke in Slovana.