Zmagovita serija Domžalčanov še kar traja

Helios Sunsi nadaljujejo z odličnimi predstavami v Ligi Nova KBM, skupaj s tremi zmagami v Ligi ABA 2 pa so že kar pri devetih zaporednih slavjih na obeh frontah. Tokrat so se v Hali Tivoli pomerili z enim prijetnejših presenečenj državnega prvenstva, četrtouvrščeno Nutrispoint Ilirijo, in slavili s 67:87.

Obe ekipi sta tekmi odprli nervozno, hitreje pa so se zbrali Domžalčani, ki so z nekaj zadetimi meti iz razdalje prvo četrtino dobili z 10:21, do najvišje prednosti v prvem polčasu, +22, pa prišli po dveh zadetih prostih metih Bineta Prepeliča za 14:36. Je pa domača Ilirija vseeno bolje zaključila prvo polovico tekme (24:41) in predvsem tudi bolj učinkovito začela drugo, s trojkami nekdanjega “barvarja” Luka Vončine prišli tudi na znosnih -13, 35:48, a so košarkarji Heliosa hitro odgovorili in spet pobegnili na varnih 20 točk in več, na koncu pa tudi z minutami za najmlajše člane ekipe slavili z visokih 67:87.

Za domače je Vončina dosegel 16 točk, pri Domžalčanih pa jih je največ, 17, prispeval Tadej Ferme, 16 točk in 8 skokov je dodal Leon Šantelj, 15 točk in 8 skokov Urban Oman, z 10 točkami, prav toliko podajami in 7 skoki pa je bil odličen tudi Carlbe Ervin. Ilirijo v naslednjem krogu čaka gostovanje pri Hopsih, Helios Sunsi, ki z novo zmago ostajajo na vrhu lestvice, pa bodo gostil ECE Triglav, seveda oboje sledi po reprezentančnem premoru.

Liga Nova KBM, 8. krog (Ljubljana, 21. 11. 2021)

Nutrispoint Ilirija – Helios Suns 67:87 (10:21, 14:20, 29:34, 14:12)

Ilirija: Kruzynski, Pavliha 2, Cerkvenik 5 (5 skokov), Duščak 8 (8 podaj), Pajić 7 (5 skokov), Jurković 2, Mikuš, Bačvič 13, Ciani 10 (5 skokov), Habot 2, Kureš 2, Vončina 16
Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 17, Pašajlić 11, Mirtič 7, Ervin 10 (7 skokov, 10 podaj), Oman 15 (8 skokov), Mahkovic, Jois 4 (6 skokov), Sirc 2, Prepelič 5, Šantelj 16 (8 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Helios Suns