Zagotovljena je končnica Lige ABA 2!

Domžalski košarkarji so si z zmago nad Rogaško, dva kroga pred koncem rednega dela NLB Lige ABA 2, tudi teoretično zagotovili mesto med najboljšimi osmimi ekipami oz. v četrtfinalu tekmovanja. Pred ekipami, ki končnico še lovijo, imajo neulovljive tri zmage prednosti. Tokratno slavje proti močno oslabljeni Rogaški niti za trenutek ni bilo vprašljivo, razlika na koncu pa visokih +33, 93:60.

Helios Sunsi so tekmo odlično odprli, si po 1. četrtini priigrali devet točk naskoka (13:22), Rogaška, ki je zaigrala brez Domna Bratoža in Ronalda Jacksona, pa ni imela dovolj moči, da bi skozi celotno tekmo držala korak z razpoloženimi Domžalčani. Ob polčasu je bilo še znosnih -7, 29:36, za kar sta z mini serijo 5:0 ob izteku četrtine poskrbela Mladen Primorac in Daishon Smith, zato pa je razlika že do sredine 3. četrtine narasla na visokih +20, 34:54, za kar so bili najbolj zaslužni Leon Šantelj, Blaž Mahkovic in Urban Oman. Ob izteku obračuna sta oba trenerja igralne minute ponudila še mlajšim, s šestimi točkami se je pri Sunsih izkazal Lenart Sirc, ki je z zabijanjem postavil tudi končni rezultat tekme, 60:93.

Pri Rogaški lahko izpostavimo Smitha, ki je tekmo končal pri 21 točkah, za Helios pa jih je Šantelj (7 skokov) prispeval 20, Oman (5 skokov) jih je dodal 13, z 10 točkami, 10 podajami in 5 skoki pa se je izkazal tudi organizator igre Carlbe Ervin.

Kot rečeno, s to zmago so si Domžalčani tudi teoretično zagotovili mesto v četrtfinalu, po nepopolnem 11. krogu pa z osmimi zmagami in tremi porazi zasedajo visoko 2. mesto. Rogaška je z dvema zmagama in devetimi porazi na 12. mestu. V sredo ob 21. uri Helios Sunse čaka tekma s Pelisterjem (S.Mak), Slatinčani se bodo dan pozneje pomerili s Sparsi (BiH), obe tekmi si boste lahko ogledali v prenosu na TV Arenasport.

NLB Liga ABA 2, 11. krog (Široki Brijeg, 21. 3. 2022)
Rogaška – Helios Suns 60:93 (13:22, 16:14, 15:28, 16:29)

Rogaška: Branković, Močnik 8, Vujačić 10, Sivka, Čevizović, Armstrong 6, Primorac 8 (5 skokov), Šikanić 7, Zupan, Smith 21
Helios Suns: Bratec 5, Ferme 11 (7 podaj), Pašajlić 5, Ervin 10 (5 skokov, 10 podaj), Oman 13 (5 skokov), Mahkovic 8 (5 skokov), Jois 7, Sirc 6, Prepelič 8, Šantelj 20 (7 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Liga ABA 2/Dragana Stjepanović