Za konec rednega dela poraz z Lovćenom

Še ena tekma v valovih za Helios Sunse, ki pa so že pred obračunom z Lovćenom vedeli, da jih v izločilne boje čaka start iz zadnjega mesta na lestvici. Na daljavo je bila tokrat energija slabša kot na prejšnjih dveh tekmah zadnjega ABA 2 turnirja, a so bili Domžalčani vseeno v igri za zmago vse do zadnjih minut. Še enkrat več pa je končnica pripadla nasprotnikom, Lovćen je slavil z 78:71.

Po malce zaspani prvi četrtini Helios Sunsov, so se slednji prebudili na začetku drugega dela igre, ko so z delnim izidom 16:0 zaostanek s 24:12 spremenili v vodstvo s 24:28. Prednost so nato držali vse do glavnega odmora, ko je Daniel Vujasinović tik pred sireno spektakularno zadel iz sredine igrišča za 33:38.

V tretji četrtini so pobudo spet prevzeli košarkarji Lovćena, ki so ta del igre dobili z 22:15 in pred zadnimi desetimi minutami vodili s 55:53. Do konca smo spremljali izenačen obračun, Helios Sunsi pa so še minuto in pol pred zadnjo sireno vodili z 69:71. Potem pa ponovljena letošnja zgodba, nespametne domžalske napake, ki so jih nasprotniki s pridom izkoristili in z zadevanjem prostih metov prišli do zmage z 78:71.

Prvi strelec zmagovalne ekipe je bil Mašan Vrbica z 22 točkami, temu je dodal še 6 skokov. Pri Heliosu je kapetan Blaž Mahkovic dosegel še točko več.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Lovćen je prišel do zaslužene zmage, mi si z neumnostmi v zaključku tekme zagotovo nismo zaslužili česa več.”

Helios Sunsi redni del tekmovanja zaključujejo na zadnjem mestu, to je bilo jasno tudi že pred tekmo z Lovćenom, ni pa še znano, kdo bo njihov prvi nasprotnik na izločilnem turnirju, ki naj bi se igral sredi aprila.

Liga ABA 2, 13. krog (Zlatibor, 27. 3. 2021)

Lovćen 1947 Cetinje – Helios Suns 78:71 (16:12, 17:26, 22:15, 23:18)

Lovćen: Vrbica 22 (6 skokov), Parača, Vlahović 1, Bojanić 6, Popović M. 18 (10 skokov), Popović A., Đukanović 3 (7 podaj), Knežević 3, Peters 8 (5 skokov), Starkey 2, Šarenac, Grušanović 15
Helios Suns: Ferme 7, Mirtič 2, Orel, Bratec 8, Oman 4, Šikanić, Sekulović 14 (8 skokov), Lorbek, Mahkovic 23 (6 skokov), Vujasinović 9 (5 podaj), Hirschmann, Keely 4

Avtor: Helios Suns; Foto: Liga ABA / Dragana Stjepanović