Z eno nogo že v polfinalu

Helios Sunsi so potovanje v končnici državnega prvenstva odprli z dokaj prepričljivo zmago na prvi tekmi četrtfinala, košarkarje Gorenjske gradbene družbe Šenčur so ugnali s 70:62. Druga tekma bo v četrtek na Gorenjskem.

Gostom iz Šenčurja se je poznala krajša klop, saj v zaključne boje prvenstva vstopajo brez Dina Murića in Rama Rizvića, na drugi strani pa se Helios Sunsi počasi le sestavljajo. Tako sta bila danes v resnem pogonu oba izkušena povratnika po poškodbah, Daniel Vujasinović in Mihailo Sekulović. Prav slednji je bil najbolj razpoložen v prvem polčasu, ki so ga Domžalčani dobili z 39:23, Miki pa je prispeval 12 točk.

V 3. četrtini so Helios Sunsi brez težav vzdrževali svojo prednost, ki se je povzpela celo na +25, 51:26, pred zadnjimi desetimi minutami pa je bilo 55:34. A se gostje niso kar predali, do polovice zadnjega dela igre so zaostanek znižali na znosnih -10, 59:49, potem pa sta s trojkama odgovorila Tadej Ferme in Aljaž Bratec za malo bolj mirno nadaljevanje. Šenčur je z nepopustljivo igro minuto pred koncem še uspel priti do -7 (66:59), za kaj več pa so bili Helios Sunsi vseeno dovolj zbrani in na koncu slavili s 70:62.

Pri domačih sta Reggie Keely in Mihajlo Sekulović tekmo končala pri 12 točkah, eno manj in 5 skokov je dodal Aljaž Bratec. Na drugi strani sta po 11 točk dosegla nekdanja “barvarja” Dražen Bubnić in David Kralj.

Aljaž Bratec, Helios Suns: “Po suvereni zadnji zmagi proti Šenčurju smo vedeli, da nas tokrat čaka povsem drugačna tekma. Večji del tekme smo uspešno nadzorovali rezultat, potem pa je sledil manjši padec zbranosti v zadnji četrtini, a smo tekmo vseeno uspeli pripeljati do prve zmage v četrtfinalu.”

V polfinale bo napredovala ekipa, ki bo prva zabeležila dve zmagi; naslednja tekma bo v četrtek v Šenčurju.

Liga Nova KBM za prvaka, 1. tekma četrtfinala (Domžale, 4. 5. 2021)

Helios Suns – GGD Šenčur 70:62 (17:12, 22:11, 16:11, 15:28)

Helios Suns: Ferme 7 (6 podaj), Mirtič, Bratec 11 (5 skokov), Oman 8 (8 skokov), Šikanić 3, Sekulović 12, Lorbek 4, Mahkovic 8 (5 podaj), Vujasinović 3, Hirschmann 2, Keely 12, Prepelič
Šenčur: Rizvić H. 6, Bubnić 11, Novak 10, Rojc 8 (5 skokov), Martinčič 9 (5 skokov), Fifolt 2, Kralj 11, Tešić 2 (5 skokov), Daneu, Strmčnik 3

Avtor: Helios Suns; Foto: Gašper Papež