So glave že preveč pri zaključnem turnirju Lige ABA 2?

Domžalski košarkarji so še na drugi domači tekmi zapored morali priznati premoč nasprotnikom. Scenarij podoben kot na zadnjih dveh obračunih, le da je proti Olimpiji zmanjkalo moči za preobrat, v gosteh pri Šenčurju je le-ta uspel, tokrat pa so Helios Sunsi že prišli do preobrata, povedli za šest, a nato tekmo v sami končnici spet nespretno izpustili iz rok. Nutrispoint Ilirija je na koncu slavila z 79:82.

Gostje iz Ljubljane so v tekmo vstopili precej bolj sproščeno, kar se je kazalo predvsem pri izkoristku metov izza črte 6,75m, pri katerih Domžalčani v prvih dvajsetih minutah resnično niso blesteli (1/10). Ilirijani so jih pet zadeli v prvem polčasu, še šest pa so jih s skoraj da 40-odstotnim izkoristkom dodali v drugem. Tako so ob glavnem odmoru že vodili za 5, 34:39, z dvema trojkama Marka Pajića in še eno Nika Bačviča pa so na začetku tretje četrtine ušli že na 38:53.

Kot na zadnjih dveh tekmah z Olimpijo in Šenčurjem, so se Helios Sunsi tudi tokrat le prebudili po visokem zaostanku. S serijo 14:0, odličen je bil v tem obdobju predvsem Miroslav Pašajlić, so sredi zadnje četrtine povedli že s 70:64. Kapetan Blaž Mahkovic je imel nato na voljo še dva prosta meta za dodatno povišanje prednosti, a žal nista našla cilja. Bačvič in Dejan Milašinović sta za goste spet zadela nekaj težkih metov, v napeti končnici pa so imeli Ilirijani tudi bolj mirno roko s črte prostih metov in tako zasluženo slavili z 79:82, potem ko zadnji napad Heliosa za morebiten podaljšek s strani Carlbeja Ervina ni bil izkoriščen.

Ervin je bil skupaj z Leonom Šantljem prvi strelec Sunsov s 17 točkami, 14 jih je samo v drugem polčasu dodal Pašajlić. Pri Iliriji je Pajič dosegel 18 točk, 14 točk in 6 podaj je v statistiko vpisal Milašinović.

Domžalčani, ki kljub porazu ostajajo na vrhu Lige NKBM za prvaka, bodo to soboto gostovali še v Podčetrtku, potem pa odhajajo v Skopje na zaključni turnir NLB Lige ABA 2, kjer jih prihodnjo sredo, 13. aprila, čaka četrtfinalni obračun z Zlatiborom. Ilirija bo v ponedeljek, 11. aprila, v Tivoliju merila moči s Cedevito Olimpijo.

Liga Nova KBM za prvaka, prestavljena tekma 7. kroga (Domžale, 6. 4. 2022)
Helios Suns – Nutrispoint Ilirija 79:82 (21:21, 13:18, 18:22, 27:21)

Helios Suns: Bratec, Ferme 6, Pašajlić 14, Mirtič, Ervin 17, Oman 3, Mahkovic 8 (10 skokov, 6 podaj), Jois 6, Sirc, Prepelič 8 (8 skokov), Šantelj 17
Ilirija: Šujica, Kruzynski, Cerkvenik 12 (6 skokov), Pelko, Milašinović 14 (6 podaj), Pajić 18, Jurković 6 (5 skokov), Mikuš, Bačvič 10, Ciani 8 (7 skokov), Kureš 3, Vončina 11 (5 podaj)

Avtor: Helios Suns; Foto: Filip Barbalić