Poraz z Rogaško potešili z zmago nad Šentjurjem

Helios Sunsi so v zadnjih dneh v nekakšnem rehabilitacijskem stanju, kar se pozna tudi na samih predstavah na parketu. Potem, ko brez trenerja Dejana Jakare in kapetana Blaža Mahkovica v soboto v Rogaški Slatini Domžalčani niso uspeli slaviti, pa se po nekaj bolezenskih odsotnostih ekipa počasi le sestavlja, zato je bila tudi sinočnja tekma proti Šentjurju posledično bolj optimistično pričakovana. A so bolezni pustile sledi, igra kar ni in ni stekla, kljub slabšemu napadu pa so Helios Sunsi na koncu le uspeli slaviti s 66:63 in tako ostajajo na vrhu lestvice državnega prvenstva.

Proti Rogaški so poleg trenerja Jakare in kapetana Mahkovica manjkali še Tadej Ferme, Lenart Sirc, Tim Šujica in pomočnik trenerja Grega Nachbar. Nekaj fantov je pred tekmo opravilo le trening ali dva, pod vodstvom začasnega trenerja Gašperja Papeža pa so kljub temu obračun z Rogaško odlično odprli in po prvih desetih minutah vodili z 28:18. V nadaljevanju tekme je domžalski tempo popustil, domači so z razigranim Petrom Vujačićem ujeli priključek in spremljali smo izenačen obračun, ki se je prelomil šele v zadnjih minutah. Nekaj domžalskih napak in pa zadeta prosta meta Mladena Primorca na koncu, sta tekmo s 84:80 nagnila na stran Rogaške.

V zadnjih treh dneh so treningi Domžalčanov postali bolj kompletni, a so bolezni očitno pustile sledi, saj bodo nekateri potrebovali kar nekaj časa, da bodo spet prišli nazaj v tekmovalni ritem. To je bilo jasno videti tudi v tekmi s Šentjurjem, v kateri je Sunsom ponovno poveljeval Jakara, ko tekalno Domžalčani res še niso bili na tistem svojem “letošnjem” nivoju. Če sta v prvem polčasu ekipi še dosegli neko spodobno število košev (37:37), pa so v nadaljevanju napadalne akcije na obeh straneh postale bolj neprecizne, tekma pa je šla kljub temu v izenačeno končnico. Vse skupaj se je prelomilo minuto in pol pred koncem, ko so po izenačenju na 61:61 Domžalčani zadeli štiri zaporedne proste mete (TN gostujočega trenerja Boštjana Kuharja in ON na trojki na Carlbejem Ervinom) in povedli s 65:61. Gostje so sicer na koncu imeli še met za podaljšek, a met iz razdalje Marka Rikala ni zadel cilja. Končalo se je z domžalskih 66:63.

Na obeh zadnjih tekmah je bil pri Helios Sunsih odličen Bine Prepelič, ki je proti Rogaški 19 točkam dodal še 8 skokov, proti Šentjurju pa je tekmo končal s 15 točkami in 6 skoki. Proti Rogaški je Leon Šantelj 15 točkam dodal še 5 skokov, Carlbe Ervin pa 15 točk ter po 5 skokov in podaj. Na drugi strani je bil nezaustavljiv Vujačić z 28 točkami. Proti Šentjurju je Ervin dosegel 15 točk in 7 skokov, še 15 točk je dodal Tadej Ferme. Na drugi strani je največ točk, 14, prispeval Rikalo.

Domžalčani z izkupičkom 12 zmag in dveh porazov ostajajo na vrhu prvenstvene razpredelnice, z že zagotovljenim mestom v Ligi za prvaka, do konca prvega dela pa so še štirje krogi. Že v soboto Helios Sunse čaka nov domač obračun, ob 19.00 se bodo v Športni dvorani Domžale pomerili s Termami Olimia iz Podčetrtka.

Liga Nova KBM, 14. krog (Rogaška Slatina, 15. 1. 2022)

Rogaška – Helios Suns 84:80 (18:28, 30:20, 14:18, 22:14)

Rogaška: Smith, Sivka, Močnik, Vujačić 28 (5 podaj), Fistrič, Šikanić 6, Zupan 2 (5 skokov), Primorac 14 (7 skokov), Turnšek, Brankovič, Armstrong 17, Jackson 17 (11 skokov)
Helios Suns: Bratec 8, Ferme, Pašajlić 13, Babič, Mirtič, Ervin 14 (5 skokov, 5 podaj), Oman 5 (6 skokov), Jois 6, Kočan, Prepelič 19 (8 skokov), Šantelj 15 (5 skokov)

Liga Nova KBM, prestavljena tekma 13. kroga (Domžale, 19. 1. 2022)

Helios Suns – Šentjur 66:63 (19:23, 18:14, 13:14, 16:12)

Helios Suns: Šujica, Bratec 2, Ferme 15, Pašajlić 2, Mirtič 3, Ervin 15 (7 skokov), Oman 4, Mahkovic 2, Jois 5, Sirc, Prepelič 15 (6 skokov), Šantelj 3
Šentjur: Brunčević 2 (6 skokov), Gunzek, Tabak 9, Tomažič 7, Holmes 13, Rikalo 14, Držić, Đapa 7 (11 skokov), Grdadolnik, Kocjančič, Nemanič 11

Avtor: Helios Suns; Foto: Filip Barbalić/Helios Suns