Obetaven začetek, slabše nadaljevanje

Domžalski košarkarji so v 2. krogu “mehurčka” Lige ABA 2, ki se v teh dneh odvija na Zlatiboru, v Srbiji, izgubili s Spars Realway iz Sarajeva z 90:73.

Začetek tekme je bil za Helios Sunse, ki sta se jim včeraj v Srbiji pridružila tudi Daniel Vujasinović in Bine Prepelič, spodbuden. Če je bil v 1. krogu Blaž Mahkovic tisti razpoloženi košarkar, ki je Domžalčane držal v igri, pa je bil tokrat nezaustavljiv 22-letni Urban Oman. V prvi četrtini je dosegel 14 od 24 domžalskih točk, z drugo zadeto trojko je poskrbel za domžalskih 22:14 v 8. minuti, Sarajevčani pa so se do prvega malo daljšega odmora približali na 22:24. Na začetku druge četrtine je sledil skoraj 4-minutni strelski mrk Heliosa, kar so Sparsi izkoristili in z nekaj zadetimi meti iz razdalje, kar sicer ni njihova glavna vrlina, prišli do prve otipljivejše prednosti. Trojka Almirja Hasandića jih je oddaljila na 40:31, Mihailo Sekulović pa je poskrbel, da domžalski zaostanek ob polčasu vseeno ni bil previsok (42:37).

Tretji del igre pa je bil tisti, ko se je obračun dokončno prelomil. Z eno najlepših akcij na tekmi sta Amar Gegić in Kenan Kamenjaš, že po dveh minutah igre v 2. polčasu, Sparse prvič oddaljila na dvoštevilčno prednost (48:37), pri 57:41 v 26. minuti pa je trener Helios Sunsov, Dejan Jakara, izkoristil že svojo drugo minuto odmora v drugem polčasu. Za žarek upanja sta nato, z dvema zaporednima trojkama, poskrbela Oman in Adrian Hirschmann, a so imel Sarajevčani pripravljen odgovor, piko na i pa je ob izteku 3. četrtine postavil otrok domžalskega kluba v dresu Sparsov, Nejc Klavžar, s trojko za 67:51. Za najvišjo razliko je v 34. minuti poskrbel Branislav Đekić (81:54), Domžalčanom pa je do zadnje sirene le uspelo malce ublažiti poraz za končnih 90:73.

Urban Oman je od 100-odstotnem metu iz igre dosegel 22 točk in ujel še 6 odbitih žog, Mihailo Sekulović je dodal 14 točk in 5 skokov. Prvo ime Spars Realwaya je bil Kenan Kamenjaš s 24 točkami in 7 skoki, izkazal pa se je tudi “Domžalčan” Nejc Klavžar, ki je tekmo končal pri 13 točkah, 4 skokih in 5 podajah.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Rad bi čestital ekipi Sparsov za zasluženo zmago. Dogovorili smo se, da bomo bolj pazili na izgubljene žoge, a nam to ni uspelo, Sparsi pa so vsako našo napako takoj kaznovali. Dovolili smo jim preveč točk v raketi, na drugi strani pa nam ni stekel met iz razdalje. Prav nam bo zdaj prišlo nekaj dodatnega premora, saj nekateri fantje v zadnjih tednih sploh niso trenirali. Ne iščem nobenih opravičil, danes nismo bili na nivoju, na nas je, da se zapremo v dvorano in popravimo napake.”

Kot je dejal že trener Jakara, Helios Sunse zdaj čaka nekaj dodatnih dni premora, saj je šla tekma oz. zmaga 3. kroga, zaradi neprihoda hrvaške Gorice na turnir, že na domžalski račun. V zadnji tekmi prvega ABA2 “mehurčka”, 18. 11., se bodo Domžalčani pomerili še z domačim Zlatiborom.

Liga ABA 2, 2. krog (Zlatibor, 12. 11. 2020)

Spars Realway – Helios Suns 90:73 (22:24, 20:13, 25:14, 23:22)

Spars: Strong 11, Zagiragić 8 (7 skokov, 6 podaj), Klavžar 13 (5 podaj), Hasandić 3, Gegić 13 (13 skokov, 6 podaj), Ilić 12, Polutak, Memić 2, Kamenjaš 24 (7 skokov), Đekić 4 (5 skokov), Mičić, Livadić
Helios Suns: Ferme 9, Šujica, Mirtič, Bratec 3, Oman 22 (6 skokov), Šikanić, Sekulović 14 (5 skokov), Joseph, Mahkovic 11, Vujasinović (6 skokov, 9 podaj), Hirschmann 10, Prepelič 4 (5 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Liga ABA 2