O potniku v polfinale v soboto v Domžalah

Helios Sunsi so zapravili prvo zaključno žogo za vstop v polfinale državnega prvenstva. Na gostovanju pri GGD Šenčurju so izgubili s 70:56, tako da bo o potniku med najboljše štiri ekipe v Sloveniji odločala sobotna tekma, ki bo zaradi TV prenosa že ob 16.15 v Domžalah.

Domžalčani so tekmo na Gorenjskem odlično odprli in bili po prvih desetih minutah mirno na poti v polfinale (12:16), a je nato druga četrtina vse skupaj postavila na glavo. Blestela je predvsem domača zunanja linija, na čelu z Davidom Kraljem in Janom Novakom, Šenčur pa je ta del igre dobil kar s 27:14 in tako ob polčasu vodil za devet (39:30).

V drugih dvajsetih minutah so Šenčurjani bolj kot ne uspešno nadzorovali svojo prednost. Ta se je na začetku zadnje četrtine spustila “le” na +5, 53:48, a je semafor že tri minute pozneje kazal 64:48, kar je že pomenilo, da bomo spremljali še tretji četrtfinalni obračun obeh ekip. Končalo se je z zmago GGD Šenčurja s 70:56, v oči pa bode predvsem prevlada v skoku domače ekipe (48:28).

Odličen je bil pri domačih Jan Novak, ki je 14 točkam dodal po 7 skokov in podaj, pri Helios Sunsih sta po 15 točk dosegla Tadej Ferme in Blaž Mahkovic.

Reggie Keely, Helios Suns: “Šenčur je tokrat igral s precej več energije kot mi. Tudi veliko bolj fizični in čvrsti so bili danes. V soboto moramo na domačem parketu mi odigrati na tak način, da bomo lahko računali na mesto med najboljšimi štirimi.”

Rezultat v zmagah je tako poravnan na 1:1, odločilna tekma o potniku v polfinale pa bo v soboto, v Domžalah, že ob 16.15. Ogledali si jo boste lahko na programih Sportkluba ali v spletnem prenosu na YouTube kanalu Košarkarske zveze Slovenije.

Liga Nova KBM za prvaka, 2. tekma četrtfinala (Domžale, 6. 5. 2021)

GGD Šenčur – Helios Suns 70:56 (12:16, 27:14, 14:16, 17:10)

Šenčur: Rizvić H. 11, Bubnić 13 (8 skokov), Novak 14 (7 skokov, 7 podaj), Rojc 2, Martinčič 5, Fifolt, Kralj 11 (6 skokov), Tešić 8 (14 skokov), Daneu, Strmčnik 6
Helios Suns: Ferme 15, Mirtič, Bratec 3, Oman 2 (7 skokov), Šikanić, Sekulović 14, Lorbek, Mahkovic 15, Vujasinović, Hirschmann, Keely 3 (6 skokov), Prepelič 4

Avtor: Helios Suns; Foto: Gašper Papež