Ni bilo najlepše, a štejeta zgolj novi dve točki v boju za vrh Lige za prvaka

Helios Sunsi so v Ligi Nova KBM za prvaka prišli še do tretje zmage, potem ko so na domačem parketu ugnali oslabljene košarkarje Gorenjske gradbene družbe Šenčur s 74:69.

Gostje so v Domžale pripotovali v močno okrnjeni zasedbi, med drugim tudi brez Dina Murića in Rama Rizvića, a se to ni poznalo na njihovi igri v prvih minutah tekme, ko so hitro povedli s 6:11. Domači Helios Sunsi so odgovorili z delnih 12:2 za rezultat 18:13 po koncu prve četrtine. Računali smo, da bo domžalska prednost nato le še naraščala, a smo se pošteno zmotili. Sicer so bili domači res večino druge četrtine v rahlem vodstvu, a sta Jan Novak in nekdanji “barvar” Matej Rojc skrbela, da gostje niso preveč zaostali. Po trojki Tadeja Fermeta je semafor kazal 35:29, a se je Šenčur do polčasa približal na zgolj točko zaostanka (37:36).

Poteza tekme je sredi tretje četrtine pripadla mlademu Tiborju Mirtiču, ki je po obrambnem skoku na drugi strani dobil uporabno podajo kapetana Blaža Mahkovica in “živalsko” zabil za 48:43, ko je bilo na semaforju nekaj minut pozneje že 54:44, pa je zgledalo, da je tekma odločena. Pa žal ni bilo tako. Nejc Martinčič v zaključku tretje četrtine in Srdjan Tešićna začetku zadnje sta goste spet pripeljala le na -1, 54:53, po nekaj točkah še enega nekdanjega člana Heliosa, Dražena Bubnića, pa je prav Tešić poskrbel za vodstvo Šenčurja z 61:62.

Aljaž Bratec je poskrbel za domžalskih +3 minuto pred koncem, gostje so naslednji napad zapravili, nato pa smo spremljali živčno vojno na črti prostih metov. Naš Urban Oman je bil kar trikrat le polovično uspešen, enako na drugi strani danes razpoloženi Novak, tako da so gostje ostali brez priložnosti za morebitno presenečenje. Zmaga s 74:69 je ostala v Domžalah, grenak priokus je ostal le zaradi poškodbe Mirtiča, ki je zadnje minute z zvitim gležnjem preživel na klopi.

Aljaž Bratec in Daniel Vujasinović sta tekmo končala pri 12 točkah, drugi je temu dodal še 5 podaj. Z 11 točkami in 8 skoki se je izkazal Mihailo Sekulović, Blaž Mahkovic pa je dosegel dvojnega dvojčka z 10 točkami in 11 skoki. Pri Šenčurju je bil Jan Novak le eno podajo (!!) oddaljen od trojnega dvojčka (16 točk, 10 skokov, 9 podaj), prav toliko točk in 7 skokov je dodal še Matej Rojc.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Pričakovano težka tekma, glede na to, da smo veljali za favorite. Šenčur je odigral sproščeno, neobremenjeno, za prikazano pa si zaslužijo vse pohvale.”

Naslednjo tekmo bi Domžalčani morali igrati to soboto, v gosteh pri Podčetrtku, a se aktivnosti v 1. SKL s 1. aprilom prekinjajo vsaj za 11 dni. Nadomestni termini bodo določeni naknadno.

Liga Nova KBM za prvaka, 5. krog (Domžale, 31. 3. 2021)

Helios Suns – Gorenjska gradbena družba Šenčur 74:69 (18:13, 19:23, 17:13, 20:20)

Helios Suns: Ferme 10, Mirtič 8 (7 skokov), Orel, Bratec 12, Oman 6, Šikanić 1, Sekulović 11 (8 skokov), Lorbek, Mahkovic 10 (11 skokov, 5 podaj), Vujasinović 12 (5 podaj), Hirschmann, Kelly 4
Šenčur: Ivković 3, Marković, Rizvić 10 (6 skokov), Bubnić 9, Novak 16 (10 skokov, 9 podaj), Rojc 16 (7 skokov), Petek, Martinčič 5 (5 skokov), Kadunc, Tešić 10 (9 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Gašper Papež