Lahka zmaga Helios Sunsev v Kranju

Domžalski košarkarji so prišli do osme zmage v državnem prvenstvu, potem ko so brez večjih težav slavili v gosteh pri ECE Triglavu z 61:77. Sekulović in Ferme sta tekmo končala s 17 točkami, kar 15 podaj pa je v statistiko vpisal Vujasinović.

Mlada ekipa ECE Triglava, ki je letos v prvenstvu še brez zmage, je tekmo odlično odprla, s koši Andreja Stavrova in nekdanjega “sončka” Gabra Ožegoviča so domači povedli s 7:0. A ni bilo za pričakovati, da bi lahko dolgo držali korak s Helios Sunsi. Ti so svojo premoč izkazali predvsem v igri pod obročem, Mihailo Sekulović in Gezim Morina sta tako poskrbela, da so bili Domžalčani že na koncu 1. četrtine v vodstvu s 15:18. V drugih desetih minutah sta štafetno palico v napadu prevzela Tadej Ferme in Bine Prepelič, Sunsi pa so ob polčasu vodili že za 20 (27:47).

V 36. minuti je Ferme s trojko poskrbel za najvišjo razliko na tekmi (45:75), nekaj napak v domžalski obrambi v zadnjih minutah pa so Triglavani izkoristili za par zadetih trojk in znižanje na končnih 61:77. Kot že omenjeno, sta Mihailo Sekulović in Tadej Ferme tekmo končala pri 17 točkah, Daniel Vujasinović je prispeval neverjetnih 15 podaj, brez da bi poskusil z metom na koš, 13 točk je dodal še mladi Bine Prepelič. Prvi strelec domačih je bil Andrej Stavrov s 14 točkami.

Domžalčane v koledarskem letu 2020 čakata še dve gostovanji, prvo to soboto, 26. 12., v Šentjurju, drugo pa v torek, 29. 12., v Podčetrtku. Triglavani bodo prav tako aktivni v soboto, ko bodo gostovali na Polzeli.

1. SKL, prestavljena tekma 8. kroga (Kranj, 22. 12. 2020)

ECE Triglav – Helios Suns 61:77 (15:18, 12:29, 11:11, 23:19)

Triglav: Praljak 4 (5 podaj), Ješe 7 (5 skokov), Urbiha 8, Ožegovič 2, Kuralt 6, Stavrov 14, Milašinović 2, Eržen, Rodič 12 (6 skokov), Smrekar 6
Helios Suns: Ferme 17, Morina 11, Mirtič, Orel, Bratec, Oman 7 (7 skokov), Šikanić, Sekulović 17, Mahkovic 10, Vujasinović (15 podaj), Hirschmann 2, Prepelič 13

Avtor: Helios Suns; Foto: Gašper Papež