Končnica je v Domžalah!

Na Polzeli sta se v 27. kolu Lige Nova KBM pomerili ekipi Hopsov in Helios Suns, gostje so slavili s 87:105. Domžalčani so dobili vse četrtine in še tretjič v sezoni premagali Hopse.

Domžalčani so do zmage prišli brez prvega strelca ekipe Blaža Mahkovica in najboljšega podajalca Lige Nova KBM Austina Luka. Trener Jakara jima je privoščil zaslužen počitek, več priložnosti za igro pa so dobili mladi Domžalčani.

V uvodu se je odlično znašel 18-letni Jan Zemljič, ki je v prvi četrtini dosegel kar 18 točk, ko so se mu v napadu priključili še ostali soigralci, Polzelani niso imeli več pravih možnosti. Helios Suns je dobil vse četrtine, najvišjo prednost pa je dosegel na začetku zadnje četrtine pri rezultatu 88:67.

Mladi Zemljič je tekmo končal pri 20 točkah (met 8:19), Tadej Ferme je zbral 16 točk in 10 podaj, dvomestno število točk pa so dosegli še štirje Sunsi. Pri Hopsih se je z 20 točkami in 16 skoki izkazal Marko Vranjkovič.

Helios Suns je v zadnjem kolu rednega dela Lige Nova KBM vpisal dvaindvajseto zmago v sezoni in zasedel drugo mesto z enakim izkupičkom kot vodilna Krka, ki ima boljši medsebojni rezultat in tako zaseda prvo mesto.

Sunsi so redni del zaključili kot najboljša napadalna ekipa lige in ekipa z najboljšim rezultatom na gostujočih tekmah, s čimer so postavili dobre temelje za končnico. Prvi strelec ekipe v tekmovanju je bil Blaž Mahkovic, ki je beležil povprečno 15,8 točk na tekmo, prvi skakalec Lovro Buljević z 6.2 skoka, prvi podajalec pa Austin Luke s 7.7 podajami na tekmo, s čimer je tudi vodilni v Ligi Nova KBM.

V četrtfinalu bo nasprotnik Sunsov ekipa Rogaške. Prva tekma bo 11. maja ob 19.00 v Domžalah, druga 14. maja v Rogaški Slatini, morebitna tretja pa 16. maja znova v Domžalah. Že sedaj lahko našo letos res zvesto publiko povabimo k obisku, saj si resnično želimo polne dvorane. Za navijače bomo pripravili tudi nekaj presenečenj, o katerih več v naslednjih dneh.

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 87:105 (27:32, 21:26, 17:24, 22:23)

Hopsi Polzela: Besedić 4, Glavan 15 (3:3), Vranjkovič 20 (2:2), Regoršek 11 (7:10), Grušovnik 9 (0:1), Borišek 5 (2:4), Goltnik 13 (2:2), Jošt 4 (2:3), Vasilić 6.
Helios Suns: Ferme 16, Babič 4, Zemljič 20 (1:1), Mirtič 14, Buljević 13 (4:4), Oman 5, Tunstall 12 (2:4), Bačvič 12 (3:4), Sirc 9.

Avtor: Helios Suns; Foto: Helios Suns