Kadeti Helios Suns v polfinalu, vabljeni v Športno dvorano Domžale

Dobili smo vse štiri polfinaliste zaključnega turnirja državnega prvenstva v košarki za fante U17, ki se od četrtka do nedelje odvija v domžalski športni dvorani. Helios Sunsom so se v polfinalu pridružili še Zlatorog Thermana Laško, Cedevita Olimpija A in Krka beli. Polfinale je na sporedu danes.

Domžalski košarkarji so se morali za mesto v polfinalu pošteno potruditi. V boju z Leone Ajdovščino so še v 34. minuti zaostajali s 57:63, potem pa s serijo 13:0 povedli s 70:63 in prednost uspešno zadržali do zadnje sirene. Odlična sta bila Jan Zemljič in Alen Zulić (6 skokov) s po 22 točkami, na drugi strani je Domen Petrovič dosegel še dve več, temu pa dodal še 8 skokov. V drugi četrtkovi četrtfinalni tekmi je bilo veliko manj napetosti, košarkarji Zlatoroga so namreč hitro razrešili vprašanje zmagovalca in proti Podčetrtku na koncu slavili s 94:76. Laščani so imeli kar nekaj razpoloženih košarkarjev, najbolj pa je izstopal Filip Pirš s 23 točkami, 7 skoki in neverjetnimi 17 podajami. Podčetrtkov Gašper Škorjanc žal ni uspel vsega sam (32 točk, 14 skokov, 5 podaj).

Včeraj smo spremljali dve izjemni tekmi, najprej se je favorizirana Cedevita Olimpija A namučila z AKK Branikom in srečno prišla do zmage v zadnjih sekundah srečanja, potem ko je še minuto in pol pred koncem zaostajala za 7, 76:83, nato pa se rešila s trojkami in prostimi meti za slavje s 87:85. Mariborčani so imeli celo met za zmago, a trojka Tristana Vukotiča ni zadela cilja. Gašper Kočevar, ki je zadel tudi odločilna dva prosta meta, je bil prvo ime Olimpije z 21 točkami in 14 skoki. Pri Štajercih je Timon Petrovič tekmo končal pri 23 točkah in 10 skokih. V drugi petkovi tekmi, iz katere so svojega polfinalnega nasprotnika čakali tudi Helios Sunsi, so košarkarji ECE Triglava prvo četrtino dobili z 19:28, Krkaši so jih do polčasa skoraj da ujeli (47:48), nato pa so celo Dolenjci večji del drugega polčasa narekovali tempo. V zadnji minuti so stvari spet postale napete, a Triglavani bližje kot na končno točko zaostanka niso uspeli priti (78:77).Pri zmagovalcih je Luka Anzulović 24 točkam dodal 9 skokov, pri poražencih pa je z 31 točkami in 16 skoki izstopal Jakob Škofic.

Sobotna polfinalna para sta tako Zlatorog Thermana Laško – Cedevita Olimpija A (ob 15.00) in Helios Suns A – Krka beli (ob 17.30). Vremenska situacija je odlična za obisk Športne dvorane Domžale, tekme pa bodo na voljo tudi v prenosu na Facebook strani Helios Suns.