Hud poraz proti Krki

Domžalski košarkarji se iz Novega mesta vračajo s hudim porazom, Krka je bila boljša z velikanskih 79:49. Statistično v oči bode razlika v skoku in metu iz igre, ob tem pa tudi igra Helios Sunsov, ki je bila na trenutke zaspana, brez prave energije in želje po zmagi.

Krkaši, ki so bili v zadnjem času tudi v rezultatski krizi, so pred tekmo zamenjali trenerja, namesto Vladimirja Anzulovića bo ekipo do konca sezone vodil dosedanji pomočnik Dalibor Damjanović, ki je bil pred leti tudi v trenerskem štabu Heliosa. In ta menjava je očitno dobro vplivala na domače košarkarje, ki so se v prvih desetih minutah še malo lovili, potem pa so se popolnoma razleteli po parketu dvorane Leona Štuklja.

Helios Sunsi so do sredine druge četrtine še kazali nekaj znakov življenja, ko je semafor kazal domžalskih 20:16. Po delnih 12:2 za domače pa je igra Sunsov začela razpadati. Zgrešeni meti iz razdalje, ogromno napak, predvsem pa težave v skoku, so Krko odlepili na 33:25 do polčasa, o drugih dvajsetih minutah pa je pravzaprav škoda izgubljati besed. Razlika je naraščala iz minute v minuto, vse do končnih 79:49.

Pri domačih so se vsi košarkarji, ki so stopili na parket, vpisali med strelce; največ točk, po 12, sta dosegla Jan Kosi in Rok Stipčević. Pri Helios Sunsih je bil edini dvoštevilčen Tadej Ferme z 10 točkami, a s slabim metom iz igre (2/11). Domači so skok dobili s 53:29, domžalski met iz igre pa je bil neverjetnih 14/55 (25%).

Zgolj upamo lahko, da se bodo Domžalčani hitro pobrali, saj jih že v soboto čaka neugodno gostovanje pri Rogaški, potem pa naslednji dan že pot na Zlatibor (Srb), na zadnji turnir Lige ABA 2.

Liga Nova KBM za prvaka, zaostala tekma 2. kroga (Novo mesto, 17. 3. 2021)

Krka – Helios Suns 79:49 (10:13, 23:12, 26:12, 20:12)

Krka: Stergar 9, Camphor 5, Stipčević 12, Vrabac 7 (8 skokov), Barič 7, Kosi 12 (6 skokov), Škifić, Škedelj 4 (5 skokov), Lapornik 7 (5 skokov), Rebec 7 (5 skokov), Vučetić 3 (11 skokov), Milovanović 6 (6 skokov)
Helios Suns: Ferme 10, Mirtič 1, Orel, Bratec 9, Oman, Šikanić, Sekulović 5, Lorbek 6, Mahkovic 8, Vujasinović 5 (5 skokov), Hirschmann, Keely 5

Avtor: Helios Suns; Foto: Arhiv Helios Suns