Helios Sunsi z odličnim napadom razorožili Rogaško

Domžalski košarkarji so prišli do nove zmage v Ligi Nova KBM, tokrat so na dan spomina na mrtve, tudi v neposrednem TV prenosu, na domačem parketu prepričljivo ugnali vedno neugodno Rogaško. Slovenske partnerje v Ligi ABA 2 so v domačem državnem prvenstvu premagali s 97:74 in se na vrhu razpredelnice poravnali z Nutrispoint Ilirijo in GGD Šenčurjem. Odličen je bil Carlbe Ervin s 26 točkami, 6 skoki in 8 podajami.

Obe ekipi sta tekmo odprli izredno napadalno, s to razliko, da so Domžalčani v podobnem ritmu nadaljevali tudi v drugi četrtini oz. preostanku tekme, Rogaška pa je imela enostavno premalo razpoloženih košarkarjev. Pri Helios Sunsih je neverjetno 1. četrtino odigral Carlbe Ervin s kar 17 doseženimi točkami, ob polčasu jih je imel na računu 23, s stoodstotnim metom iz igre (6/6 za dve, 3/3 za tri). Na glavni odmor so domači odšli s prednostjo 17-ih točk, 52:35.

Carlbe Lee Ervin je tekmo končal s 26 točkami, 6 skoki in 8 podajami.

V nadaljevanju se je razigral še Leon Šantelj, ki je svojih 17 točk dosegel v vsega petnajstih minutah igre. Odličen je bil predvsem v 3. četrtini, v kateri je prednost Heliosa narasla tudi že preko +20, najvišja pa je bila po košu Tiborja Mirtiča v 35. minuti (90:60). Svoje minute so dobili vsi mlajši košarkarji domače zasedbe, domžalske navijače, ki so kljub današnjemu prazniku in TV prenosu obiskali Športno dvorano Domžale, pa je na noge dvignila še trojka Tima Šujice in pa atraktivno “alley-oop” sodelovanje Mirtiča ter avstralskega centra Venkyja Joisa. Vse skupaj je malce skazila le poškodba gležnja Urbana Omana, ki mu želimo čim hitrejši povratek na parket.

Končnih 97:74 je z zabijanjem postavil pravzaprav edini razpoloženi košarkar Rogaške danes, Ronald Jackson, ki je tekmo konačal pri 27 točkah in 10 skokih. Na domžalski strani je imel Ervin v končni statistiki 26 točk, 6 skokov in 8 podaj, kar je zadoščalo za izjemen indeks učinkovitosti 38! 17 točk je dodal Šantelj, pri 14 točkah in 5 podajah pa se je zaustavil Tadej Ferme.

Helios Sunsi bodo v soboto, 6. novembra, gostovali v Podčetrtku, potem pa jih med ponedeljkom, 8. 11., in četrtkom, 11. 11., v Osijeku na Hrvaškem čaka drugi letošnji turnir Lige ABA 2.

Liga Nova KBM, 5 krog (Domžale, 1. 11. 2021)

Helios Suns – Rogaška 97:74 (29:22, 23:13, 24:19, 21:20)

Helios Suns: Šujica 3, Bratec 5, Ferme 14 (5 podaj), Mirtič 8, Ervin 26 (6 skokov, 8 podaj), Oman, Mahkovic 9, Jois 6, Sirc, Prepelič 9 (6 skokov), Šantelj 17
Rogaška: Sivka, Močnik 2, Vujačić 16, Fistrič, Šikanić 6 (6 skokov), Zupan 8, Primorac 5, Turnšek, Bratož 5, Armstrong 5, Jackson 27 (10 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Filip Barbalić/Helios Suns