Helios Sunsi prepričljivo slavili v Novem mestu

Domžalčani so v predzadnjem krogu Lige za prvaka gostovali pri novomeški Krki in prišli do zmage z 71:85, po kateri je že jasno, da bodo v končnico državnega prvenstva štartali iz prvega ali drugega mesta. Končna odločitev bo padla v soboto, v direktnem obračunu z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.

V Novem mestu so Helios Sunsi že v prvi četrtini pokazali, da bo ta večer tekalno pripadel njim, saj so kot po tekočem traku nizali protinapad za protinapadom in na prvi daljši odmor odšli s prednostjo šestih točk (16:22). Miha Lapornik in Jurij Macura sta domače na začetku drugega dela pripeljala do izenačenja na 23:23, po koših Tadeja Fermeta, Blaža Mahkovica, Venkyja Joisa in Carlbeja Ervina pa je razlika hitro narasla na +10 v domžalsko korist, kolikor je bilo tudi ob polčasu (36:46).

Ko je na začetku drugega polčasa domžalska prednost nekajkrat skočila tudi preko +15, na koncu 3. četrtine pa po trojki Bineta Prepeliča celo na +18, 56:74, je tekma zgledala odločena. Domači so v zadnjem delu igre sicer še poskušali z morebitnim preobratom, a razlika v nobenem trenutku ni padla na zgolj enomestno številko. Končalo se je s prepričljivih 71:85 za Helios Sunse.

Pri domačih je bil prvi strelec Luka Lapornik s 15 točkami, večino jih je dosegel v 2. polčasu, saj je imel v prvem težave z osebnimi napakami. Pri Heliosu je 19 točk in 6 skokov dosegel kapetan Mahkovic, ameriški organizator igre Ervin je bil raznovrsten s 16 točkami, 8 skoki in 5 podajami, 13 točk je dodal še Prepelič.

Ker je Šenčur v zadnji četrtini tekme proti Iliriji pripravil preobrat in slavil s 83:80, s tem pa so na lestvici le zmago za prvouvrščenimi Domžalčani, bo zadnja medsebojna tekma Heliosa in Šenčurja odločala o končnem prvem mestu Lige NKBM za prvaka. Na prvi tekmi so Sunsi slavili za dve točki. Obračun bo na sporedu to soboto, 30. 4. 2022, ob 19.00, v Športni dvorani Domžale. VABLJENI!

Liga NKBM za prvaka, 9. krog (Novo mesto, 28. 4. 2022)

Krka – Helios Suns 71:85 (16:22, 20:24, 20:28, 15:11)

Krka: Stergar 9, Stipčević 7, Špan, Stavrov 2 (5 skokov), Medved, Stipaničev 5, Škedelj 6 (6 skokov), Lapornik L. 15, Lapornik M. 13, Macura 12 (8 skokov), Klobučar, Thomas 2
Helios Suns: Bratec, Ferme 6, Pašajlić 7, Mirtič, Ervin 16 (8 skokov, 5 podaj), Oman 6, Mahkovic 19 (6 skokov), Jois 6 (6 skokov), Sirc, Prepelič 13, Šantelj 12

Avtor: Helios Suns; Foto: Helios Suns