Drugačna zgodba kot lani, Helios Sunsi v Ligi ABA 2 dobro igro nadgrajujejo tudi z zmagam

Domžalski košarkarji so že na drugem letošnjem turnirju Lige ABA 2 presegli lanski izkupiček zmag v jadranskem tekmovanju, potem ko so v 3. krogu prišli do druge zmage, z 80:94 so premagali črnogorski Lovćen iz Cetinja. Blestel je Leon Šantelj, ki je tekmo končal pri 28 točkah in 12 skokih.

Kako dobro so Domžalčani odigrali tekmo proti Lovćenu, govori tudi dejstvo, da črnogorska zasedba ni vodila niti enkrat v celotnem srečanju. Po košu ameriškega organizatorja igre Carlbeja Ervina so Helios Sunsi sredi 1. četrtine povedli že z 18:7, Lovćen pa je uspel v 13. minuti rezultat še poravnati na 28:28. Zaključek polčasa je pripadel Domžalčanom, s koši Blaža Mahkovica ter Miroslava Pašajlića in delnim izidom 17:8 so na glavni odmor odšli s prednostjo devetih točk (36:45).

V drugih dvajsetih minutah so Sunsi uspešno branili svojo prednost, veliko zaslug pa gre Leonu Šantlju, ki je v osemnajstih minutah, kolikor jih je v  drugi polovici tekme preživel na parketu, dosegel 20 točk in ujel kar 11 skokov. Ko so košarkarji Lovćena v zadnji četrtini zadnjič zapretili, je z desetimi točkami odgovoril še Tadej Ferme in zmaga je zasluženo odšla v Domžale.

Za slavje z 80:94 je Šantelj prispeval 28 točk in 12 skokov, Mahkovic je 20 točkam dodal 5 skokov, Ferme pa 10 točkam še 6 podaj. Prvo ime Lovćena je bil Elijah Clarance s 15 točkami in 12 podajami.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Najprej bi rad čestital svojim fantom za zmago, mislim, da smo danes povsem zasluženo slavili. Držali smo se vseh dogovorov, ob tem, da smo odlično tekli, držali koncentracijo in visoko raven energije do zadnje sirene in tako zasluženo prišli do druge letošnje zmage.”

Domžalčane na turnirju v Osijeku čaka še ena tekma, v četrtek se bodo ob 21.00 pomerili s Sutjesko iz Nikšića, tudi v prenosu na TV Arena Sport!

Liga ABA 2, 3. krog (Osijek, 9. 11. 2021)

Lovćen 1947 Cetinje – Helios Suns 80:94 (19:24, 17:21, 21:25, 23:24)

Lovćen: Washington 11 (8 skokov), Bogdanović, Kusovac 12, Novović 10,  ugoša 15, Vlahović, Bojanić 3, Clarance 15 (12 podaj), Banović, Perović 14 (8 skokov)
Helios Suns: Šujica, Bratec, Ferme 10 (6 podaj), Pašajlić 9, Ervin 9 (5 sklokov, 9 podaj), Oman 6 (8 skokov), Mahkovic 20 (5 skokov), Jois 4, Sirc, Prepelič 8 (6 skokov), Šantelj 28 (12 skokov)

Avtor: Helios Suns; Foto: Dragana Stjepanović/ABA2